Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha felülésezés után másnap...

Ha felülésezés után másnap fàj a nyakam akkor az normális vagy valamit rosszul csináltam? Kezemet a tarkómra tettem és nem ültem fel teljesen, amire sokan mondják, hogy rosszat tesz.

Figyelt kérdés

2021. szept. 15. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

A nyakad azért fáj mert keveset sportolsz és testednek szokatlan, hogy a fejedet meg kell tartania miközben a felüléseket csinálod. Ez önmagában nem baj.

A felülés viszont azt hittem kihalt, már nem ajánlgatja senki, maximum még hasprés, de én kihagynám azt is. Végezz háton fekve lábemelést (egyenes lábbal), nem kell a nyakaddal szenvedni és sokkal jobban megdolgoztatja a has mély izmait és a gerincedet is valamennyire. Ezzel párhuzamosan híd gyakorlása, vagy csak vállhíd és akkor egyszerre le is nyújtod a hasad.

Ha pedig túl jó vagy akkor jöhet a függeszkedve lábemelés.

2021. szept. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Feszíted előre a nyakadat a kezeddel. E miatt kialakul 1 természet ellenes testhelyzet és akár a nyaki porckorong károsodása is. Semmi szükség a fejedet tartani felülés közben, mert arra van a nyak izomzat. Tedd a homlokodhoz a kezeidet. De még jobb lenne, ha lábemelést végeznél a gagyi felülés helyett.
2021. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!