Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nagyon sokat edzem, akkor...

Ha nagyon sokat edzem, akkor megúszhatom túledzés nélkül?

Figyelt kérdés
Mindennap edzem, mert így nagyon sok szénhidrátot igényel a szervezetem. Ez persze sokaknak gáz lehet, hogy ez azért edz ennyit, hogy zabálhasson. Osztott edzést csinálok, 3 nap van a következőképpen, mell-váll, hát-bicepsz, láb-has. Ha csinálok így egy izomra 5 gyakorlatot és 7 sorozatot gyakorlatonként, azt megúszhatom túledzés nélkül? Így lenne naponta egy egy és másfél óra közötti edzés. Jelenleg nem érzem azt, hogy totál elegem van és abba akarom hagyni, viszont így lenne edzésenként 5x7 sorozat és három naponta edzeném ugyanazt az izmot. Tudom, hogy ez nagyon sok, évek óta edzem már, persze nem ezt csinálom évek óta. Pihenés lenne elég, fehérje és szénhidrát is. A 7 sorozatból már visszavettem, viszont így kevesebb szénhidrátot igénylek.

2021. szept. 17. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemelegítéssel, nyújtással, mobilizációval, hengerezéssel hogy állsz?
2021. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bemelegíteni és nyújtani szoktam, viszont bevvalom, hogy nem eleget. Hengerezni nem szoktam.
2021. szept. 17. 10:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ezek nincsenek rendben, nem hatékonyak, nem alaposak, nem kielégítőek, nem szánsz rájuk elég időt, addig ne kezdj el minden nap úgy edzeni, mimt egy állat, mert előbb-utóbb ki fog alakulni valamilyen reumatológiai vagy ortopédiai problémád.

És szerezz be egy hengert! A henger alapkellék kéne, hogy legyen egy bármilyen sportoló otthonában.

2021. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És amennyiben ezeket rendbe teszem, már semmi baj ha úgy edzek majd, mint egy állat?
2021. szept. 17. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az, hogy "semmi baj" nem lesz, azt biztos nem én fogom neked garantálni és megígérni :D

De ha eleget tud regenerálódni az adott izomcsoportod két edzés között, mellette pedig maximálisan betartod az előbb említett dolgokat, akkor nem lehet nagy baj. Bár például egy hát nem tudom, hogy fog regenerálódni két nap alatt...

2021. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ. Ha nem dolgozol semmit és nem csinálsz ezenkívül semmit, akkor még ebből is tudhatsz regenerálódni.
2021. szept. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja meg persze tegyük hozzá, hogy natural vagy-e vagy sem?
2021. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért ez tényleg nagyon sok,de mindenkinek más mennyi pihenés kell,lehet mivel te tapasztaltabb vagy működhet.Azt is lehet csinálni hogy gyakrabban tartasz egy pihenőhetet ahol nem edzel,mondjuk 3-4 hetente mert még ha két edzés között tudsz is regenerálódni a minden napos kemény edzés fáradtsága összeadódik egy idő után.
2021. szept. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Mi? 5 gyakorla és mindből 7 sorozat?1 izomra?

35 sorozatot csinálsz 1 izomra?


Ezt felejdsd el haver.

Ha nem akarsz a reumatológián kikötni!

Total rossz az egész.

2021. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy naturál vagyok. Tudom, így lassabb a regeneráció.
2021. szept. 17. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!