Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok erről a saját...

Mit gondoltok erről a saját testsúlyos edzéstervről?

Figyelt kérdés

Fél éve edzek súlyokkal , gondoltam kipróbálom milyen lehet egy saját testsúlyos edzés , így találtam egy teljes testes edzéstervet, gondoltam érdemes lenne kipróbálni.


Heti 3x edzenék , az alábbi gyakorlatokkal.


Húzódzkodás 4x amennyi megy

Tolódzkodás 4x amennyi megy

Fekvőtámasz 4x amennyi megy

Plank / hasprés/ lábemelés 4x amennyi megy


Gondoltam hogy a váll is megkapja ami jár neki berakok még egy mellről nyomást is.


Szerintetek hülyeség lenne kipróbálni ezt így? Kívàmcsi vagyok a testem hogy reagálna , eddig szinte csak szabadsúllyal edzettem.


2021. szept. 19. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Miért váltanál súlyról saját testsúlyra? Teljesen értelmetlen szerintem.
2021. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
eCsak izomnövelési céljaid vannak? Mert akkor nagyon jó helyen voltál a szabad súlyok világában. Viszont ha szeretnéd elkezdeni a street workoutot és szeretnél benne komolyan szintre eljutni, akkor abszolút érdemes áttérni a saját testsúlyos edzésre. Viszont ez az általad leírt "edzésterv" számomra értelmezhetetlen. Ezt akarod minden nap csinálni? Ezzel így nagyon messzire nem fogsz jutni. A street workout egy remek sportág, én magam is ebben tevékenykedem, de akkor neked egy rendes, valódi calisthenics edzésprogramra van szükséged. Az alapgyakorlatok (pl. húzódzkodás, tolódzkodás) nagyon fontosak, sőt a legfontosabbak, hiszen rájuk épül minden. Amíg az alapgyakorlatok nincsenek profira csiszolva, addig nem is érdemes tovább lépni. Viszont a street workout mozgásokban, trükkökben, elemekbe, gyakorlatokban, statikusságban és dinamikusságban gondolkodik, nem izomcsoportokba, szóval ha neked ilyen izomfejlesztgetős, izolálgatós céljaid vannak, akkor nem feltétlenül a saját testsúlyos edzés lesz a te utad.
2021. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez még teljesen kezdő edzéstervnek is nagyon hiányos,fél év edzés után hatalmas visszalépés lenne.

Gondolom ismered hogy épül fel a test,de akkor hogyan sikerült kihagyni kb a felét?Lábad nem létezik,az mégis hol maradt?Strandra hosszú gatyába fogsz majd menni?Így ki fognak röhögni a pálcika lábak miatt.

Hátra ugyan jó a húzódzkodás de a háton van kismillió izom aminek nagy része aluledzett lesz.Főleg úgy hogy két toló gyakorlatot csinálsz amik ugyan jók de a többi kevés.Bicepsz sem lenne elég,a tricepsz még úgy-ahogy.

Inkább azt csináld hogy tegyél be pár saját testsúlyos gyakorlatot a mostani edzéstervedbe.Húzódzkodás,tolódzkodás simán jó alapgyakorlatnak,hasra a legtöbb saját testsúlyos.Fekvenyomás helyett lehet fekvőtámaszt csinálni,hasonló a mozgás.De arra figyelj hogy ha már nagyon sok megy belőle(20-25) akkor akassz fel súlyt mert csak úgy lesz igazán hatásos.Így viszont lehet hasonlóan effektív mint a nem testsúlyos gyakorlatok.

2021. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát ezzel fele annyira se fogsz fejlődni. Szerintem vegyítsd a kettőt. Pl. hát edzést kezd húzódzkodó sorozatokkal, de utána mehetnek a konditermes gyakorlatok mert nem lesz eléggé leedzve.

A street workoutot én elfelejteném, 60 kilós gyerekek pörögnek rudakon, sose fogom felfogni miért jó. Én is szeretek saját súllyal edzeni, de amit ők csinálnak veszélyes és röhejesen néz ki.

Ja és lábra ki fog edzeni?

2021. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Hát azért linkelek neked egy-két street workout videót, amiben nem éppen 60 kilós gyerekek szerepelnek és nem csak annyiból áll a produktumuk, hogy pörögnek rudakon. Ennél vannak még veszélyesebb elemek és gyakorlatok a street workoutban, ami akkora erőt igényel az egyéntől, hogy az ép ésszel gyakorlatilag felfoghatatlan. Nem minden ám a külső. Szerintem egy street workout versenyző fizikuma nagyon esztétikus, definiált, szikár, de tény, hogy a legtöbb (ahogy én sem) nem rendelkezik akkora tömeggel, mint egy testépítő versenyző, hiszen egy street workoutosnak más a célja, más a táplálkozása, más jellegű az edzése.

Amúgy általában pont azok az emberek szokták röhejesnek nevezni a street workoutot, akik nulla formával rendelkeznek, se húzódzkodni, se fekvőzni nem tudnak szabályosan, vicc kategória súlyokkal edzenek, de azért lehordják a street workoutot minden szarnak. Szerintem sokkal röhejesebb az, amikor a "kondis jancsik" unalmas, egyszerű, funkciótlan, egyizületes izolációs gyakorlatokat csinálgatnak baby súlyokkal, 30 ismétléssel. Sőt, az nem röhejes, hogy felnőtt emberek neon színű tangákban, barnító krémmel feszengenek egy művelődési ház színpadán, verseny címszó alatt? Szóval a röhejes kifejezés elég relatív.

Kérdező. Ez az edzésterved se izomépítési, se kezdő street workout céljából nem megfelelő. Igazából nem is nevezném edzéstervnek, inkább valami káosznak. Pakoltass össze egy edzővel egy igazi calisthenics programot, ha a saját testsúlyos edzés érdekel, mert ennek így nem sok értelme lesz.


Itt meg a videók, amiket ígértem:

https://www.youtube.com/watch?v=HlRc1FXqEe0

https://www.youtube.com/watch?v=MrUl8XTZBwc

https://www.youtube.com/watch?v=x59-8vu33BA

https://www.youtube.com/watch?v=wKO4kKISmkU

https://www.youtube.com/watch?v=C5YIhGGJKZc

https://www.youtube.com/watch?v=D5UTmIQiicw

2021. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, én felfelé szavaztalak. Abban egyetértek, hogy versenyszinten mindkettő szánalom. Ami engem zavar, hogy ráizgulnak ezekre a mutatványokra az emberek, és nulla edzésmúlttal már próbálgatják őket ami nagyon veszélyes. A forma amit pedig elérnek ezzel az edzéssel szabad súlyokkal sokkal hamarabb meglenne, de mindegy, mert menőnek hiheted magad mert egy autópálya mellett nyomod a fekvőket. Az alapgyakorlatokkal nincs bajom, én minden edzést ilyenekkel indítok (húzódzkodás, túlódzkodás, egylábas guggolás).

Szerintem az átlagembernek, ha csak nincs rajta nagy túlsúly vegyítenie kéne a kettőt (szabad súlyokra gondolok elsősorban, nem gépekre), mert az is röhej, amikor egy testépítő arról beszél, hogy ne csinálj húzódzkodást, mert meghúzod a hátad (Bunny konkrétan mondott ilyet). Igaz, ő már ötven körül van.

Negatív példának had hozzam fel "Tazio Il Biondo"-t. A fickón nem sok izom van, és megcsinál több száz egykezes húzódzkodást egy függeszkedés alatt! Most akkor hogy is van ez a funkcionalitás? Nézz rá a lábaira, az összes videóban amit linkeltél mindenkin hosszúnadrág van, gondolom a lábizom zavar amikor pörögtök a rúdon.

2021. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem jó a perspektívád, ahonnan vizsgálod. Te nagyon a formára és az izomzatra sarkítod ki a dolgokat. Egy testépítőnek, azaz egy konditerembe járónak az a célja, hogy ez a kettő minél jobban fejlődjön, azaz szert tegyen egy látványos tömegre. Ez naturálban számomra egyébként értelmezhetetlen, hiszen ha nincs egy extrém genetikád, akkor gyakorlatilag pár év hatékony edzéssel és szigorú diétával ki tudod maxolni a kondizást, de mindegy. A street workoutnak viszont teljesen más a célja. A street workoutnak (pl. a freestyle vonalnak, amit te csak rúdon pörgésnek nevezel, hiszen nem vagy képben) az erőszint növelése és a fizikát meghazudtoló gyakorlatok kivitelezése a cél. Az, hogy az erre való gyakorlás és edzés mellett az egyénnek változik az izomzata, fizikuma, az csak egy "járulékos" dolog, de nem cél. Nekünk street workoutosoknak nem célunk "jól kinézni", de komolyan. Akinek annyi a célja a street workouttal, hogy szép és izmos legyen, az nem tudom miért nem megy konditerembe. Velünk, street workoutosokkal csak úgy "megtörténik" az izmosodás, mivel olyan elemeket csinálunk, amik brutális módon igénybe veszi testünk minden izmát, ezáltal azok megedződnek és nőnek (nyilván egy szintig). Szóval forma és izom szempontjából tökre felesleges összehasonlítani a konditerem és a street workout világát.

Abban viszont igazad van, hogy az rohadt veszélyes és hülyeség, amikor nulla edzésmúlttal, nulla tudással a hátuk mögött egy-két ember lemegy a street workout parkba és már egyből swing 360-okat és front levereket akar csinálni, aztán csodálkozik, ha fejjel beleáll a burkolatba, vagy elszakad valamelyik izma.

Ezért lenne fontos tisztázni, hogy mi a kedves kérdező célja a saját testsúlyos edzésre való átállásban.

2021. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!