Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen táplálékkiegészítőket...

Milyen táplálékkiegészítőket fogyasztasz?

Figyelt kérdés

2021. szept. 23. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

C-vitamin, nemsokára D-vitamin, Omega-3, kálium (munkám miatt nekem alacsony), cink, kollagén.


Ha arra számítottál, hogy BCAA, EAA, tribulus, arginin, leucin, l-karnitin, meg egyéb felesleges, kamu hulladék, akkor bocsánat.

2021. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1

Kollagén nem kamu?

2021. szept. 23. 09:54
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem! Nézz utána, de ne a Nők Lapjában.

Annyi, hogy én patikában vásárolok marhakollagént, nem csicska tápkiegészítő cégektől. Drágább, de legalább nem egy hitvány minőségű termék.

2021. szept. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Amiket mindig: C-vitamin, D-vitamin, B-12 vitamin(vashoz), Magnézium, Vas, Cink, Omega, Koffein, Kreatin. (ja tudom hogy a koffein napi szinten vedelni egészségtelen és hogy gátolja a vas felszívódását, ez van)


Amiket csak ritkán félévente, bizonyos esetekben: Edzés előtti(ha mosottszr vagyok de muszáj edzeni), Természetes tesztófokozók (vénember vagyok mióta elmúltam 25) Beta-Alanin(max teljesítmény), BCAA,(extém kalória deficitben) Arginin(edzés előttivel, ritkán), L-karnitin(nem zsírégetés!!regenáráció fokozás, de csak ritkán), L-Glutamin. (Ez mehetne mindig mert érzékeny a belem, de ezt is csak ritkán fogyasztom)


Amiket régebben fogyasztottam, de manapság soha: Fehérje, Tömegnövelő, MRP, Szénhidrátporok.

2021. szept. 23. 10:14
 5/14 A kérdező kommentje:
A Citrullin-Malátot kihagytam a ritkán fogyasztottak közül. Arginin helyett inkább azt.
2021. szept. 23. 10:17
 6/14 anonim ***** válasza:

Naturál vagy? Csak mert egyszerűen nem látom be, hogy egy naturál "hobbi kondisnak" (nem sértésből, jó arcnak tűnsz) mi szüksége van argininre, L-karnitintre és citrulin-malátra. A BCAA hatása pedig extrém kalória deficitben sem bizonyított, így én azt is furcsállom.

A citrulin-malát és pláne a glutamin, továbbá a béta-alanin kifejezetten az állóképességi versenysportolók számára ajánlott, akik felkészülési időszakban minden nap edzenek, sőt, van hogy napi kétszer is, így a testük egész izomzata kiürül a glikogén raktárakból és elektrolit raktárakból. Egy hobbi kondisnak, aki hetente egyszer (maximum kétszer) megedzi egy adott izomcsoportját, annak ezek a tápkiegészítők teljesen indokolatlanok. Nyilván a marketing mást mond, de egy átlag gyúrósnak teljesen feleslegesek és teljesen haszontalanok. Hagyjuk meg ezeket a kiegészítőket a triatlonistáknak, úszóknak, küzdősportolóknak, kézilabdásoknak és a többi állóképességi versenysportolónak.

2021. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6

Igen az.

Naponta átlag 16-7ezer lépest teszek meg ami elég sok. + heti 4-5 súlyzós edzés ami 1 órás (bemelegítés, nyújtás nélkül) + ezen felül is szoktam még heti 3 arobot ami 40-45perc + 1 kardiót, ezt külön napon. Tehát lényegében minden nap mozgok és van amikor lényegében 2 edzés van(súlyzó+aerob). Gyakran a túledzés határán mozgok.

2021. szept. 23. 10:45
 8/14 anonim ***** válasza:
vitamin, ízületvédő néha
2021. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6

Tehát nyilván heti 3 súlyzós edzéssel + 2 aerobbal meg kb napi 5000 lépéssel (manapság kb ennyit sétálnak az emberek) én sem fektetnék ezekre hangsúlyt.

2021. szept. 23. 11:07
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Mar evek ota nem es nincs kulonbseg. Ha jol kajalsz meg elsz nincs ra szukseg. Egy koxosnak meg foleg nem szamitanak a kiegek.. az mar semmit nem dob kb ha am heti 1000mg testot betol. A legtobb testepito, versenyzo nem fogyaszt tapkieget csak marketing. Sok ilyen haverom van meg pro szinten is. Minosegi kigrammolt kaja napi 6-8x , kox, brutal edzes, sok pihenes. Ennyi.
2021. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!