Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elfogadott-e reggel éhgyomorra...

Elfogadott-e reggel éhgyomorra súlyzós edzést végezni?

Figyelt kérdés
Igen vagy nem? Miért?

2021. szept. 23. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Elfogadott.. Kérdés hogy bírni fogod-e..
2021. szept. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én nem erőltetném. Éhgyomorra akardio jó meg az állóképesség edzés, súlyzós edzés előtt jobb enni 1 vagy 2 órával.
2021. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Sokkal jobb inzulin meg növekedési hormon kiválasztódást eredményez, javul az éhgyomri glükózfelvétel, meg a zsírégetés is megnő.

Súlyzós és állóképességi éhgyomri edzés esetén is.

Van egy híres itthoni testépítő is, aki legendás erről, hogy éhgyomorra edz, ennek a szószólója is.

2021. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Megszólni nem fog senki érte de nem hiszem hogy sok haszna van.A napi kalóriabevitel/használat számít nem az hogy ilyen glükózfelvétel olyan inzulin,a nagy képet kell nézni.

Én úgy tudom hogy csak azért mert éhgyomorra edzel nem fogsz többet fogyni de az erőd,energiád valószínűleg megszenvedi tehát negatív hatása lehet.

2021. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Jobb lenne nem éhgyomorra edzeni, de ez nem mindig egy gyakorlatba ültethető dolog, ha valaki reggel edz, akkor nem feltétlenül reális, hogy még egyen is előtte. Amúgy meg simán lehet bírni, sőt, igazából maga a teljesítmény alapvetően nem kéne, hogy csökkent legyen (éhgyomorra magas kortizol és adrenalin, reggel ez ugye alapból magas, ezek mobilizáló hormonok, aki nem bírja az éhgyomros edzést, az simán nincs hozzászokva, tapasztalatból mondom, hogy simán meg lehet szokni). Másrészt egy átlag gyúrósnak valójában "betölteni" se kell meg ilyenek. Ha ettél előző nap rendesen és nem egy teljes testes HIIT-el zártad le a napot vagy ilyesmi, akkor lesz glikogén. Azt mezei súlyzós edzéssel, ahol kb 20-40mp-ig mozgatod a súlyt majd 3 perceket pihensz, nem nagyon fogod tudni lemeríteni akkor sem ha próbálod :D. Az anabolikus folyamatok szempontjából elvileg jobb lenne, ha már edzés edzés közben is van tápanyag a véráramban, ezért talán edzés előtt 30-40 perccel egy tejsavófehérje vagy közben amino nem árt, de azért annyira nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez tényleg annyit számít, hogy meg is érje a pénzt és nem csak az elmédet nyugtatod vele.
2021. szept. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!