Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet majdnem minden nap...

Lehet majdnem minden nap guggolni, ha csak kétkezes súlyzóim vannak?

Figyelt kérdés
2 db 20 kg-os tárcsás, 15-ös szériákkal. 62 kg vagyok.
2021. szept. 30. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet. De minek? Tehát 2 db 20 kilós egykezes súlyzód van?
2021. szept. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy írtam, tárcsásak. Eredetileg 10 kilósak voltak, csak vettem még súlytárcsákat. Azért (minden nap) mert annyira nem fárasztó, hacsak nem mondjuk egy órán át ismételgetem.
2021. szept. 30. 08:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Inkább csinálj pár naponta kitörést és egylábas guggolást is próbáld és azt 1db egykezessel magad előtt tartva.
2021. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mármint az egykezesekkel kitörést.
2021. szept. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért nem jársz el terembe?
2021. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3-4: kösz, majd kipróbálom.

#5: itthon kényelmesebb, nincs rendes edzőruhám/cipőm, drága, nem számít, nincs kedvem, részben mert nem lennék egy súlycsoportban és korosztályban (50 évvel) a feltételezett törzsközönséggel... Régen azért jártam.

2021. szept. 30. 10:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan vicces, amikor az emberek nem mernek lemenni egy konditerembe ilyen baromságok miatt. Senkit nem fog kérdekelni, hogy milyen a ruhád, milyen a cipőd, milyen súlyban vagy, hány éves vagy. Ezekről csak te hiszed azt, hogy érdekel bárkit is. Rohadtul senki nem fog foglalkozni veled, ha lemész egy konditerembe. A konditerem ilyen, egy átjáróház, sok ember megfordul ott, sok súlycsoport, sok korosztály, sok öltözködés, sok stílus. A kutyát nem fogja érdekelni.

Egyébként guggolhatsz minden nap, de nem sok értelme van, pláne úgy, ahogy te csinálod. ELőbb-utóbb amúgy is kevés lesz az a 40 kg. Annak meg nincs értelme, hogy majd több tíz ismétlést csinálsz egy sorozatban. Nem lesz progresszió, nem lesz fejlődés. Meg te csak guggolni szoktál? Egyetlen gyakorlatot csinálsz és az a guggolás? Csak mert hiába guggolgatsz minden nap, ha az izomcsoportok nem regenerálódnak, akkor nem fognak fejlődni, plusz nagyon nem ajánlott minden nap ugyanazokat a monoton gyakorlatokat végezni, mert az a sérülések, gyulladások és egyéb reumatológiai problémák melegágya.

2021. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Talán némi lustaság is közrejátszik... de majd gondolkodom, hogy átváltok teremre. Mást is csinálok, azok között szoktam hagyni 1-2 pihenőnapot. Tényleg nem jó így, mert semmit nem fejlődöm. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. szept. 30. 11:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy a fejlődésed akkor lesz kézzelfogható, ha komplex az edzésterved, célnak megfelelő az étrended, és kielégítő a regenerációd. Ez a három a legfontosabb, ezek nélkül semmi nincs. Aztán a fontossági sorrendben a következő az alapos bemelegítés, a sok nyújtás, a mobilizáció és a hengerezés. Ezekre mind-mind oda kell figyelned, ha fejlődni akarsz, de nem akarsz lesérülni.

Az magában nagyon kevés, ha te néha guggolgatsz egy súlytárcsával, meg néha mást is csinálgatsz otthon. A fejlődés egy összetett folyamat.

2021. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Odafigyelek másra is többé-kevésbé, csak azokról most nem volt szó. Azért köszönöm, ezentúl ezekre még nagyobb figyelmet fordítok.
2021. szept. 30. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!