Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van olyan gyakorlat ami...

Van olyan gyakorlat ami helyettesítí a guggolást? Ami olyan hatást vált ki a combodban mintha guggolnál?

Figyelt kérdés
Súllyal guggolni imádok,vagyis imàdtam.Többé nem merek,nem kockáztatok, legutóbbi alkalomnál is csúnyán becsípődött a derekam,félrecsúszott az egész,be volt gyulladva,zsibbadt az egész jobb lábam,menni/dolgozni nem tudtam.2 hét után tudom azt mondani hogy már nincs begyulladva a derekam.Nem is mertem azóta edzeni sem pedig életem az edzés.El kell fogadnom hogy elértem azt a kort (32 éves vagyok) hogy elég egy rossz mozdulat és megint becsípődik a derekam,viszont nem akarom a lábazást feladni.Tud e valaki olyan gyakorlatot combra ami kíméli a derekat?Mert rájöttem hogy soha többé nem guggolhatok az életben...

2021. szept. 30. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbáld ki esetleg az elölguggolást vagy a Zercher-guggolást kisebb súllyal, sorozatonként 6-10 ismétléssel. Ezek kevésbé terhelik a gerincet, mint a hagyományos guggolás.

Nekem is egy idő után mindig megfájdult a derekam a hagyományos fajtától, de úgy tűnik, hogy a Zercher-guggolás nálam bevált (és még segítő se kell soha, mert ha véletlenül bukta van, akkor simán ledobja az ember maga elé a súlyt).

Ha ezek se működnek, akkor szerintem maximum gépekkel tudsz izolálni, nagyobb súlyokat használva. Ezek se rosszak, de sajnos nem annyira komplexek, mint egy rendes guggolásvariáció.

2021. okt. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lábtolózz
2021. okt. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem engedted túl mélyre?

Az a baj, lehet már a csipőd szar lesz ezután.

Lábtoló is gyepálja rendesen, szóval próbáld ki a kitörést súllyal és inkább nagyobb volumennel dolgozz mint nagy súllyal.

2021. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!