Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miert lett mania most a hat...

Miert lett mania most a hat bicepsz, mell tricepsz felosztas?

Figyelt kérdés
Ugye hatnal kap a bico, mellnel meg a trinyo. De aki osztottal edz az 1x edz egy izmot. Akkor 1 hetig regenralodik a bicepsze.. de ha hat tricepszet meg mell bicepszet csinal akkor igy 2x is kap egy heten.. szerintem tobb ertelme van. Nem?
2021. nov. 7. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más válik be és más tetszik. Nagyjából egyetértek azzal amit mondasz, de lehetne érvelni azzal is, hogy a tricepszedet leedzed hullára, aztán 2 nap múlva fekvenyomásnál nem lesz 100%-os.


Egyébként szerintem leginkább a PPL miatt "lett divat", ott meg valószínűleg jobb így.

2021. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó érzés együtt edzeni őket, ha már úgyis ott vannak átfedések. Én pl. azt csinálom, hogy hét elején PPL, hétvégén pedig street workout. Kétszer nem lenne se kedvem se türelmem végigcsinálni minden héten a ppl-t, és így legalább nem csak egyszer dolgoznak az izmok minden héten.
2021. nov. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is mell-bicepsz, hát-tricepsz párban szeretem. Egy push edzésen is a harmadik gyakorlat már csak egy kínszenvedés nálam.


De mindenkinek más jön be. :)

2021. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na ennyi 😀 nagy ellentmondasra szamitottam. Ha jol vannak felosztva az edzesek nemhinnem h bezavar egy trinyo 2 nap mulva egy mell vagy vall edzesen. Max azoknal akik kezdok es napokig izomlazaik vannak.. akik evek ota toljak azoknak ilyesmi nemigazan szamit. Meg kivesz a hat.. gyengebben megy ugy a bico..

Am ja valszeg a pplezok miatt alakult ki akik 2x akarnak edzeni mindenre... heti 6 napba 🤦‍♂️ mar az elejen tudni h nem lesz hosszutavu a dolog..

2021. nov. 7. 23:09
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Akkor javaslom olvasgass kutatásokat a témában, 2021 van, nem 2006. Citrom shopbuilder ideje lejárt már
2021. nov. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki osztottal edz az sem 1x edzi, ugyanúgy kap pl a mellnél és a vállnál a tricepsz, hátnál a bicepsz.
2021. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi bajod a ppl-el azzal nagyon jól lehet fejlődni. A bro splitnél inkább a karok kapnak nagyobb szerepet, mert alapból edzed hát és mell napon, aztán egy teljesen külön nap fullosan. Így azt jobban meg lehet dolgoztatni mert nem vesznek ki a nagyobb izomcsoportok, viszont így csak 1xer kapnak a nagyobbak a kar meg ugye 2szer
2021. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

El lehet osztani, hogy minden kapjon egy elsődleges nagy volument, meg egy másodlagos kiegészítőt, ha csinálsz elég összetett gyakorlatot.

Mell-bicepsz-has, hát-tricepsz, váll-láb. (vagy mell-bicepsz, hát-tricepsz, váll-has, láb, ha 4 nap).


A melled kap egy másodlagost a tricepsznél földről nyomásból/szűk fekvenyomásból/tolódzkodásból, a hátad kap a lábnapon merevlábas/román felhúzásból, vállnál a hátsó delta munkájából, csuklyából, meg bicepsznél a húzódzkodásból, a láb meg a hátnapon felhúzásból. Váll, tricepsz megkapja a fekvenyomásnál, bicepsz meg az evezésnél.

2021. nov. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg is halna a könyököm elég gyorsan. Mert a húzó nap a hát bicepsz még hagyján, de az én testem nem bírná tartósan a nyomó napot egy kimerítő mell tricepszet.
2021. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!