Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés után mennyi ideig nő az...

Edzés után mennyi ideig nő az izom?

Figyelt kérdés

Heti 3x végzek súlyzós edzést (hétfő-szerda-péntek), időnként viszont előfordul hogy ki kell hagynom 4-5 napot is két edzés között. Fehérje bevitelt igyekszem 2g/kg körül tartani az optimális izomnövekedéshez ,viszont ha ismereteim nem csalnak akkor szinten tartáshoz 1g/kg is elég.

Mindig bennem van a dilemma, mikor pl 4 napja edzettem utoljára, hogy kell-e az a 2g, vagy simán elég lenne ilyen esetekben 1g is mert már nem növekszik az izom ennyi idővel az edzés után. Ez csak egy zárójel, tudom hogy akadnak komolyabb befolyásoló tényezők mint hogy 2 szelet hússal többet eszek az x. napon, de ezt leszámítva is érdekelne a téma.



2021. nov. 21. 23:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nem tudom melyikőtöknek higyjek, legjobb lesz ha utánaolvasok a fehérjeszintézisnek ahogy a #7 válaszoló javasolja. Viszont ha ez az edzés utáni 48 órás intervallum a mérvadó akkor több napos kihagyás esetén logikusan gondolkozva "feleslegesen" megy be a 2g/tskg, javítsatok ki ha rosszul gondolom.
2021. nov. 22. 09:35
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem optimális az edzésed, akk nem tudom minek feszülsz ennyire rá a kajára egyáltalán. 5 nap két teljes test edzés között sok. Ha meg nem teljes testet edzel akkor meg pláne.
2021. nov. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom miből szűrted le, ott a leírásban hogy heti 3x edzek és igen, teljes test edzések, főleg fekvenyomás, felhúzás, guggolás és húzodzkodásra alapozva. Másfél havonta viszont előfordul ez a szűk 1 hetes kiesés, a kérdésem erre az időszakra vonatkozott.
2021. nov. 22. 11:09
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kizárt, hogy visszaolvasom a kommentmező regényeit.

Kérdező! Ha néha valami miatt úgy alakul, hogy egy komplett hétig nem tudsz menni edzeni, akkor sincs semmi tragédia, hobbista szinten akár két hét kihagyás is beleférne. Azokon a napokon, amikor nincs edzés, és két edzés között több idő is eltelik, ugyanúgy fogyassz napi 1,5 és 1,8 g/tskg közötti fehérjét. Ne vidd le és ne is emeld az égbe a napi beviteledet. Maradj a megadott sávban. Ennyi! Ne izguld túl a dolgokat, mert semmi értelme!

2021. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!