Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A 'row and ride' vagy masneven...

A 'row and ride' vagy masneven 'total crunch' gep tenyleg hasznal? Keresztedzesnek Jo futashoz?

Figyelt kérdés

Testepites kategoriaba irtam, mert tulajdonkepp azon vagyok, de nem izompacsirtanak keszulok.

38 eves no vagyok, ket szulessel magam mogott, es nem sulyfelesleggel. Marciusban kezdtem futni, nem vagyok gyorsvonat, atlagosan 6-6:30/kmrel futok 5-7km-ig. Hosszabb tavnal lassabban. Olyan 25-30km-t futok hetente, 4 alkalommal. Fel maratonra keszulok (3.,kb 3 eve elkezdtem futni, kb 8 honapig, aztan jott a pandemik es szetcsusztam, joforman abbahagytam. Szoval akkor futottam egyet, aztan most oktober elejen es most marciusban lesz a kovetkezo). Edzo program segitsegevel keszulok fel.

Foleg fogyas, kikapcsolodas, fittebb eletmod es test remenyeben kezdtem el futni.

Also testemmel mar ugy Meg is vagyok nagyjabol elegedve, de ugy erzem felso testem akar egy balna.

158cm es 64kg vagyok, sajnos nagyobb meretu mellekkel, igy Meg a miatt is nagynak nezek ki. Mar kicsit felso testbol is fogytam, de par centi azert Meg mehetne le.

Keresztedzesnek kerestem vmit, es akkor bukkantam ra erre a 'total crunch' nevezetu masinara. Arra gondoltam, eleinte olyan 10 perc eket edzenek rajta, elsosorban azokon a napok on, mikor nem futok (tehat heti 3x edzenek rajta), aztan innen talan 5 alkalomig epitenem fel 20 vagy akar 30 perces edzesekig.

Az erdekelne, hogy tenyleg olyan Jo e, formalodok e tole, es kabe mennyi ido alatt erhetem el a celjaimat vele. Tapasztalatok is es velemenyeket is erdekelnek.


2021. nov. 30. 08:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsanat, atirta az elejet a telom. 'Egy kis sulyfelesleggel' akartam irni
2021. nov. 30. 08:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Az hogy milyen arányban és hogyan, hol oszlik el rajtad a súlyfelesleg az teljesen független attól, hogy milyen testrészre edzel.


Ha neked valamiért a fenekedről jön le mondjuk utoljára az utolsó pár kg felesleg, akkor gyúrhatsz rá éjjel-nappal, fejlődni fognak a farizmok, de a zsír nem fog helyileg eltűnni onnan.


Azt nem írtad vagy csak gyorsan átfutva nem láttam, hogy mióta újra elkezdtél aktívan mozogni azóta mennyit fogytál, de a felesleg nem attól fog eltűnni a felső testedről, hogy felső testre próbálsz edzeni. Nem azt mondom, hogy ne edzzél rá, csak azt, hogy önmagában ne attól várd a csodát, hanem attól amit esetleg eddig is csináltál. Egészséges étkezés, megfelelő mozgás, stb... A többi csak türelem kérdése ahogy mennek lefele a felesleges kilók.

2021. nov. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Eleg egyenletesen hozok-fogyok altalaban. Mar probaltam fogyni mozgas nelkul is, az elso terhessegem utan. Sajna akkor nagyon sok feljott. Akkor csak dietaval fogytam, kb 2-3 eV alatt lassan egy reszet visszahiztam. Olyan 20-25kgot fogytam es kabe 10 jott vissza. Innen is tudom, hogy egyenletesen hozok es fogyok.

Most is dietaval fogytam eloszor 10kilot, de ezt a futassal egyutt olyan 3-4 holnap alatt. Azota nem dietazom, nem is ment le kilo, de latszatra fogytam. En is eszrevettem, hogy jobban ramferba ruha, kisebb meretut kell vennem nadragbol es felsobol is. A kilok leadasaval is csokkent a ruhameretem es azota is csokkent. A hasam eszrevehetoen egyre kisebb, nemikepp vekonyodik a karom is, de szeretnem, hogy eros is legyen.

Csodat persze nem varok. Csak bizom Benne, hogy ha elkezdek edzeni ezzel a geppel, akkor olyan 3 honap mulva magam is latom a vekonyodast, illetve hogy erezni fogom, hogy egy kicsit erosebb vagyok.

Gyerek koromban egyebkent futottam eleg sokaig, s emlekszem, milyen buszke voltam magamra, hogy osztalytarsaim az oltozoben megjegyeztek, hogy milyen izmos a hatam. (most Meg latom a tukorben, hogy a melltarto alatt is ott van a parnacska a hatam on... Igaz egyre kisebb)De ami hihetetlen hogy akkor is volt hasam. Ezert is gondolom, hogy arra kulon kene gyurnom. Ez a masina Meg arra is Jo.

Koszonom, hogy valaszoltal.

Minden esetre adok egy eselyt ennek a gepnek. Hatha segit kicsit.

2021. nov. 30. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!