Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet hogy felszívódási...

Lehet hogy felszívódási probléma miatt nem tudok tömegelni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok.3 éve edzek. Ebből az első 15 hónap volt progresszív, sovanyrol indultam és híztam 15 kilót. Azóta Viszont stagnálok,az izmaim és az erőszintem nőtt azóta sokat. Pl 41-es a karom hidegen, és másfél éve ugyanezen a testsulynal 38 volt . A kalóriát azt megemeltem azóta, többet eszek mint akkor amikor folyamatosan híztam, mégsem hizok. Pedig megvan az alvás, elég víz, elég fehérje ,vitaminok is , kalória is. Tehát elméletben híznom kéne viszont mégsem tudok. Kreatin sem segített. Masfel kilot hozott kb,ami le is ment utána.

Mi lehet a gond? Csak nem értem el a genetikai maxomat 77kilosan,mert az beb*szna



2021. dec. 5. 21:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Hány centi vagy? Simán lehet, hogy 77 kiló a genetikai maxod. Az emberek nagyon nincsenek képben azzal, hogy egy átlag genetikával milyen "kevés" eredmény érhető el naturálban.

Viszont a testzsírszázalékodra ez a genetikai max nem vonatkozik. Nyilván egy szintig, de a testzsírod nagyon durván felmehet, ha akkor a kalóriatöbblet. Én még jobban emelnék a kalóriabevitelt és ha úgy sincs testsúlynövekedés, akkor valami más probléma van.

2021. dec. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
Szamolod a makrokat? Nyilvan a "tobbet eszem mint amikor hiztam 15 kilot" nem eleg. Emeld a szenhidratot es a zsirt.
2021. dec. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%
Volumen rendben van?
2021. dec. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen 170-180 centi körül vagy, akkor ebben lehet ennyi volt kb.
2021. dec. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
3 ev alatt 20 evesen biztos nem maxoltad ki 😅 de keves az info igy nem lehet mit irni.. valszeg turelmetlen vagy keves az edzes, kaja. Ird le az edzesed, makroid, magassagod
2021. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok alacsony szóval fixen nem ez a genetikai maxom. 183 centi vagyok. Ahogy írtam nem kevés a kaja! Makrók is rendben vannak. Az edzés is
2021. dec. 6. 12:15
 7/22 anonim ***** válasza:
Ezzel nem lettunk beljebb h "rendbevan". Ha leirod a makroid meg az edesterved lehet tobbet tudunk mondani
2021. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy felszívódási probléma miatt nem tudok tömegelni?"

Nem hinném. Lennének más gondjaid is, ha felszívódási zavarod lenne.


Edz nagy súlyokkal, alapgyakorlatokkal, makró legyen rendben, kalóriaigényt számold, legyél többletben és pihenj eleget.

Gyanítom, hogy szar az edzésterved és/vagy nincs rendben a kaja

2021. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Milyen felszívódási zavara gondolsz?

Van hasfájásod? Hasmenésed? Puffadás? Hányinger? Fogyás?

2021. dec. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Rólam 2 személyi edző mondott le. 185cm - 78kg (54kg-ról) lett a végeredmény, de többet akartam.


Nyilván nem itt van a max a nagy átlagnak, de 5500kcal-al ennyi jött össze.


Persze lehet mondani hogy egyek tízezer kalóriát, meg lehet lepontozni habzó szájjal hogy a genetikai maxom az 90kg, de el tudom mondani minden tőlem telhetőt megtettem.


Most egyébként ennyi sem vagyok, mert sok probléma volt az életemben és ha egy nap nem eszek annyit, már csúszik le a szám a mérlegen azonnal.


Szívás.

2021. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!