Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthon edzek, erősítek, nincs...

Otthon edzek, erősítek, nincs súlyzóm. Milyen gyakorlatokat javasoltok teljes testre?

Figyelt kérdés

Jelenleg amit csinálok minden nap:

-2-300 guggolás

-5 perc vegyesen felülès, felülés váltott kéz-lábbal

-5 perc hanyatt fekvésből csípőemelés (vegyesen teljesen fel-le, vagy fent aprókat emelem, váltott lábbal, stb)

-5x40 mp plank (sima, 2xoldalt, lábemeléssel, lépegetéssel, karemeléssel, csípőforgatással - ezekből úgy válogatok, h kijöjjön az 5)

- 2 perc v 50/100 db lábemelés oldalt fekve, mikor hogy, mindkét lábbal

- 3 perc v 100/200 db lábemelés belső combra

- donkey kicks - vagy 1-2 percre mérem, vagy 50-50 db mindkét lábra így-úgy-amúgy

- néha törzsemelés hason fekve 50 db vagy 1 perc

- fekvő, 2x/3x 10/15, mikor mennyi energiám/kedvem van

- guggolás mellett/helyett kitörés, "pihenő" lábat magam mögött egy székre támasztva, 50-50 db, vagy 5x30 mp mindkét lábra


Ezektől erősödök, mármint érzem, hogy egyre jobban bírom, meg biztos formálódom is, viszont mivel 90% ugyanazt csinálom minden nap, (súlyzók nélkül, mert az nincs - csak én vagyok meg a szoba), nem tudom, mennyire van ennek értelme. Kb 35-50 perc közötti időt edzek.


Mivel egészíthetném ki ezt a gyakorlatsort? Milyen olyan gyakorlatok vannak még, amik fárasztóak, izzasztóak, de jó csinálni, és nem kell hozzá semmilyen eszköz?


Edzőteremben is gondolkoztam, ott biztos sok minden lenne, egyszer voltam is, de a futógépen, a súlyzókon és a szobabiciklin kívül a többi gépről azt se tudtam, eszik-e vagy isszák, így inkább maradnék az itthoni fejlődésnél.


2021. dec. 12. 11:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nincs idő a regenerációra.... már az jobb lenne, ha csak kétnaponta csinálnád...


Amúgy meg a semminél ez is több, de tele van az internet "saját testsúlyos otthon edzéstervekkel"

2021. dec. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!