Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 4 hónap kihagyás után beszélhe...

4 hónap kihagyás után beszélhetünk még izommemóriáról?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy ha 4-5 hónapja edzettem utoljára és most "újrakezdeném", beszélhetünk izommemóriáról?

Értem ezalatt, hogy kezdhetem egyből push - pull - leg edzéssel mint előtte (természetesen kisebb súlyokkal), vagy először egy teljes testes támogatás kéne?

21/F



2021. dec. 14. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Aszongya 21 F 🙈 inkább 21 gy, mint gyerek.
2021. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Részemről 6 év után is beszélhettem izommemóriáról. De nem tudni, hogy neked mi az előéleted
2021. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minél hosszabb ideig kell alkalmazkodnia a szervezetednek a rendszeres edzésterheléshez, annál hosszabb ideig marad fenn az így megszerzett képességtöbblet, bár folyamatosan csökken. Például egy 10 éves edzésmúlttal rendelkezőnél tovább marad meg, mint egy fél éves edzésmúlttal rendelkezőnél. Valószínű gyorsabban formába tudod hozni magad, mint ha sohasem edzettél volna. Ettől függetlenül ne ott akard folytatni ahol abbahagytad. Én párszor már beleestem ebbe a hibába és az elhúzódó regeneráció nagyon visszavette a fejlődésemet. Az első néhány alkalommal átmozgatással kezdeném, kis súlyokkal sok ismétléssel minél több izomcsoportra. Valószínű lesz izomlázad így is.
2021. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kezdheted, csak tapogasd ki első napokon, hogy mekkora súlyokat tudsz most mozgatni.
2021. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%
Hiába erölködsz nem fogsz gyorsan izmos lenni... Ha 20 x törölteted a kommentem akkor is igaz lesz🖕
2021. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az izommemória az nem ezt jelenti tudtommal. A küzdősportokban a beidegződött reflexeket hívják izommemóriának.
2021. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hagyd rá, gyerek még..
2021. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!