Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés témában könyvek?

Edzés témában könyvek?

Figyelt kérdés

sziasztok!

már rég óta sportolok, kondi terembe járok és az utóbbi időkben elkezdtem érdeklődni a téma iránt.

az edzés anatómiai háttere, a különböző mozgás formák előnye/hátránya, fogyás/testépítés egyaránt érdekelne, szóval ha tudtok ebben a témában könyveket vagy esetleg videókat akkor azt megköszönném, ha leírnátok:)



2021. dec. 20. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Videók vannak a külföldi YouTube csatornákon. Szerencsére elég sok, úgyhogy most közülök egy-kettőt belinkelni értelmetlen.

Viszont könyvet nem tudok számodra tiszta szívből ajánlani, mert testépítés kategóriában nem igazán vannak. Most talán majd jön valaki, aki ideírja a Sárga Kapszulát vagy az Utam a csúcsra című idejétmúlt és tudománytalan zagyvaságot, hiszen a gyúrósok számára ez a kettő hitványság jelenti a Bibliát, de valójában minőségi könyvek nem igazán születtek a topikban.

Sokkal inkább ajánlom számodra a különböző tanulmányokat, esszéket, kutatásokat és meta-analíziseket, amikből az elmúlt évtizedekből rengeteg keletkezett. Ha a tudományos vonal érdekel (nagyon helyesen) és tudsz "külföldiül", akkor a PubMeden szemezgess. Egy új világot fog nyitni számodra. Bárcsak mindenki ezen böngészne a shopbuilder és a femcafe helyett.

[link]

2021. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

zseniális hogy mindig van minimum egy gyökér (általában ez a 74 százalékos illető) aki az értelmes és releváns válaszokat lepontozza. a kérdésre nem válaszol, alternatívát nem ír, csak lepontoz, értelmetlenül.


én is tanulmányokat tudok neked javasolni. igazi kemény kötésű könyvek tényleg nem nagyon vannak a testépítés világában. én a pubmed mellett ezt az oldalt tudom neked javasolni ha kutatásokat akarsz keresni és informálódni. [link]

2021. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

Kezdjük ott, hogy eleve zagyvaságnak nyilvánítani bizonyos könyveket már önmagában megmutatja az illető tájékozatlanságát, illetve erőszakosságát is.

Nyugodtan olvasd el Schwarzenegger könyveit, illetve akár a Sárga kapszulát is, mindegyikben találsz hasznos információkat is (az "Utam a csúcsra" egyébként még szórakoztató is).

A 66%-os válaszadó, aki itt állandóan mások szájába szeretné adni a véleményét (és ezt azzal erősíti, hogy több fiókot használ), arról érdeklődik, hogy miért nem releváns a válasza. Marha egyszerű: Schwarzeneggert az egész világ ismeri a sportmúltja miatt, a 66%-osról pedig csak annyit tudunk, hogy a gyakorikerdesek.hu magyar oldalon leírja, hogy kinek mi lehet a véleménye (trollvadász szerepében tetszelegve ő maga trollkodik). És ebben már érezhető is egy nagy kontraszt.

Hasonló a helyzet Drugs Bunny-s megjegyzéssel is: Drugs Bunny legalább vállalta a felelősséget azért, amit csinált, nem pedig a teljes anonimitás fátylába burkolódzva pocskondiázott másokat.

A könyvekre visszatérve: a modern egyáltalán nem biztos, hogy jobb. Ezt csak a hülyék gondolják, akik meg vannak róla győződve, hogy ők sz*rták a spanyolviaszt.

2021. dec. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!