Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora probléma, hogy nem...

Mekkora probléma, hogy nem húzok fel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem megy nekem. Eddig 3-sor sérültem le(nem súllyosan, de akkor is), úgy hogy edző volt velem... + nem is rendes rúddal csak trap bar-al. Ha ebből felépülök nem húzok fel többet.

2022. jan. 4. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha háromszor lesérültél felhúzástól és mindhárom lesérülésnél ott volt melletted az edződ, az nem rólad állít ki szegénységi bizonyítványt, hanem az edződről. Az ilyen edzőknek hogy van engedélye? Egyáltalán miért dolgozol még vele? Én ha látom, hogy valamelyik tanítványomnak olyan mobilitási, flexibilitási, reumatológiai, ortopédiai problémája van, amit én nem tudok megoldani, akkor küldöm is tovább azonnal szakemberhez (orvoshoz, gyógytornászhoz), mielőtt sérülés lesz a dologból. Az edződet kb. fel lehetne jelenteni, de nem vagyok jogász, csak egy sportoló, akit rohadtul felidegesítenek az ilyen kóklerek, akiknek trap barra van esze, de szakszerű bemelegítést és nyújtást oktatni már nincs.
2022. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, elvileg semmi rendellenességem nincs. (volt röntgen is), gyógytornász szerint sincs baj. (edző egybe az is, de voltam másiknál is biztonság kedvéért)
2022. jan. 4. 18:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt a pontos sérülés? Mi történt? Azt mondtad 3 sérülésed volt? Egyiket se erősítette meg szakember?
2022. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Annyiban probléma, hogy nem leszel erőemelő. A gyakorlatot helyettesítsd egyebekkel.

Amúgy valamilyen technikai hibát és/vagy a túlzottan nagynak választott súlyt gondolom a probléma forrásának ebben az esetben.

2022. jan. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Komoly edződ lehet...
2022. jan. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok erőemelő lenni. Ezen kívűl akkor nem baj ?
2022. jan. 5. 12:54
 7/8 anonim ***** válasza:

De válaszolj már a kérdésre, mert így nem értjük.

Mi volt a pontos sérülés? Mi történt? Azt mondtad 3 sérülésed volt? Egyiket se erősítette meg szakember?

2022. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. Ha nem akarsz erőemelő lenni ugyanolyan felesleges gyakorlat, mint pl az egyenes pados fekvenyomás. Kiválóan megdolgoztatja az izmokat, de túl kevés az előnye a sérülésveszélyhez képest.
2022. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!