Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen étrendet lenne érdemes...

Milyen étrendet lenne érdemes követnem?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy izomtömeget növelnék. Szálkásításkor úgy tudom, nem növel az ember túl sok izmot, de lehet tévedek, annyira nem értek hozzá.

Tömegeléskor meg megy fel zsír is. Az a helyzet, hogy én nekem 20% a testzsírom és nem akarok vékonyabb se lenni, meg növelni se akarok a testzsíron.


Kajálásomról annyit, hogy nincs étrendem, akkor eszek, ha éhes vagyok. Arra ügyelek, hogy mindennap egyek olyat, amibe sok fehérje van, meg aznap amikor edzek iszok fehérjét. Főként normál kajákat eszek, ami itthon vagy suliban a menzán az ebéd, de időnként rosszabb minőségű dolgok is becsúsznak, de nem kell nagyon félnem, hogy hízok, mert nehezen jön rám zsír.


Az érdekel, hogy lehet-e úgy enni, hogy nőjön rendesen az izom, de ne hízzak és ne fogyjak. Aki fennakadt a 20%on annak mondom, hogy én nem szálkás akarok lenni, hanem nagydarab, a 20%al úgy vagyok, hogy lejjebb nem akarok menni, ha nem muszáj feljebb se, csak izmot akarok felszedni.



2022. jan. 6. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Húsok, halak, tejtermékek, tojás, minőségi szénhirdáttokal. Zabpehely, barna rízs, édes burgonya, rozskenyék, bulgur, tönköly lisztes tarhonya, durumtészta, bab, csicseriborsó, lencse, stb... Stb... Ezeket edd és menjen mellé zöldség, gyümölcs, ebédhez különféle saláta.
2022. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És kell számolnom kalóriát vagy jó, ha érzésre eszek?
2022. jan. 6. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom nem vagy versenyző, szóval érzésre. Ezt se kell túlaggódni, mert ha csinálsz, és feltételezem csinálsz szabad súlyos erőgyakorlatokat, pl. guggolás, fekvenyomás, felhúzás, mellről nyomás, stb.. ezek az étvágyadat is hozni fogják.
2022. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel konkrét tömegnövelési céljaid vannak (ez 20 százalékos testzsírral számomra értelmezhetetlen, pláne naturálban, de mindegy), ezért kénytelen vagy számolni a kalóriákat és adott esetben a makrotápanyagot is, mivel kezdő vagy, tapasztalatban vagy, érzésre fingod nem lesz, hogy hány kalóriát vittél be aznap, vagy mennyi fehérjét. Ezzel az "érzésből" kajálással a halandók is bajban vannak, még nekik is nagyon veszélyes, nemhogy egy laikusnak.

És nem neked kell számolni a kalóriákat. Beírod, hogy mit/ ettél egy telefonos alkalmazásba, az pedig még azt is kiírja neked, hogy abban az élelmiszerben hány kovalens kötés van.

2022. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!