Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg semmi értelme a...

Tényleg semmi értelme a tömegnövelőnek?

Figyelt kérdés

Én nehezen hízó és elég sovány alkat vagyok. Elkezdtem a héten edzeni, viszont egyik haverom aki segített nekem az első héten az edzésbe azt mondta tömegnövelőzzek mert az segíteni fog. Állítása szerint neki is segített.

Meg is rendeltem a tömegnövelőt. (Biotech Muscle Mass)


Azonban a teremben a pultos azt mondta, hogy jó egy hülye voltam, ezek a tömegnövelő porok tulajdonképpen túlárazott szemetek és a fejlődésemben semmit nem fog segíteni.

Azt mondta ha tömeget akarok növelni akkor növelni kell a szilárd tápanyagból származó kalóriabevitelt fokozatosan, eleinte csak +500 kalória, aztán mehet +1000 és ha szükséges akkor ennél is több. De a fehérjeporra való költés az olyan mintha a semmire költenék.



2022. jan. 8. 11:59
A kérdező szavazást indított:
Igaza van a pultosnak, semmit nem érnek ezek, csak marketing, a haverod sem ettől lett nagydarab
Nincs igaza a pultosnak, a tömegnövelő fog segíteni
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért szerinted a különféle fehérjeporoknak nincs kalória értékük? Amikor csinálsz belőle egy turmixot kalóriát viszel a szervezetedbe. A dobozon fel van tüntetve minden termék tápanyag összetétele 100g-ra bontva. Azzal nem tudnak csalni, mert különben komoly büntetéseket kapnak.
2022. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Hány milliószor kell elmondani, hogy az izmok a fehérjétől (+kalóriatöbblettől) nőnek?


Ha már megvetted ne dobd ki, de a szőlőcukor sportolás után sokkal olcsóbb és a legjobb is, ha nagyon kéne valami egyszerűbb plusz kalória, így nem árt. Ezen felül egyél több ch-t, pár szem gyümölcs vagy a pufirizs könnyen lecsúszik, utóbbiban van bőven.


Amúgy ő is részben hülyeséget mondott, mert +500 kalória hirtelen az brutálisan sok egyszerre, 100-150 kalóriánként kell emelni, amíg nem elég.

2022. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tömegnövelő/fehérje akkor "ér valamit" ha a napi kalória/fehérje szükségleted nem tudod bevinni rendes táplákozással. Sokkal egyszerűbb csak meginni egy turmixot, van akinek nincs is akkora étvágya, hogy szilárd kajából bevigyen nagy mennyiségeket.
2022. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
Nekem se javasolta az edzőm, mert szerinte csak zsírosodnék tőle, nem izmot épít. Csak a fehérjeport ajánlja és a kalória/fehérjedús táplálkozást.
2022. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
A legtöbb szar, mert tele van nyomva cukorral. Nekem évek óta edzés után a myproteines advanced weight gainer megy, ez az egyetlen eddig amire egy forintot is adtam, épp megfelelő mennyiségű cukor van benne, hozzáadott glutamin, kreatin és normál mennyiségű fehérje. Külön megvéve és magadnak bekeverve biztos ez is gazdaságosabban kijön, ráadásul a fehérje minősége sem a legjobb benne, de én csak edzés utáni "nasinak" használom, kb 15 percre rá otthon megy a szilárd kaja.
2022. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkettejuknek igaza van. Aki nem tud fozni, mericskelni es elegendo feherjet meg szenhidratot bevinni edzes utan annak tokeletes alternstiva a tomegnovelo. Lehuzod edze sutan es ki van pipalva


Viszont egeszseg szempontjabol pl jobb lenne ha bevagnal egy zacsko szolocukrot meg egy hush dekas turot. Na de (az idiota batyamon kivul) nem hiszem hogy sokan szivesen esznek az oltozoben ulve magaban turot.


Tehat tenyleg mindkettonek igaza van, a tobbi egyén és életmódfüggő

2022. jan. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!