Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudom a csirkemell filét...

Hogy tudom a csirkemell filét pontos súlyokra osztani?

Figyelt kérdés

Ti hogy szoktátok csinálni?

Mondjuk van 2 darab 250 g-os darab.Hogyan tudom pontosan 100 és 150g-osra felvágni?

A másik kérdés pedig hogy melyik a hatékonyabb...ha mondjuk több napra szeretném előre elkészíteni.Szóval nyersen feldarabolom és elosztom súlyra.És úgy fűszerezem sütöm külön külön szétválasztva.

Vagy ha egybe csinálom,és akkor egy-egy nagy darabot fűszerezek és sütök ,és a végén osztom szét súlyra? Csak ilyenkor meg a nyers és a sült súly arányával kell számolgatni.



2022. jan. 8. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Itt mindenki kúrában lévő testépítő versenyző?
2022. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csodás találmány, úgy hívják, hogy konyhai mérleg.
2022. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2

Az oké :)

De csak egyet szeretnék vágni.Hogy tudom pont akkorára vágni hogy pont annyit mutasson a mérleg amennyit akarom? :)

2022. jan. 8. 16:58
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes legyél!
2022. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Pont akkorára még a hentes sem tudja felvágni.

Én 2 napra szoktam előre sütni. Lemérem mennyit rakok majd a tepsibe, felszelem a csirkét kis szeletekre, megsütöm és utána megmérem mennyi lett belőle, azt pedig csak leosztom és ki tudom méregetni étkezéseknél amennyi éppen kell. Kb 65-70%-a marad sütés után az eredeti súlynak

2022. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5

Igen,én is hasonlóan gondoltam.Csak szerettem volna minél kevesebb szeletből megoldani.De akkor marad a több szelet,és akkor tudok játszani a szeletekkel,súlyokkal.Megfelelően elosztani.

2022. jan. 8. 17:20
 7/15 anonim ***** válasza:

Majd ha már a 120....150. szeletet vágod (előtte mindig méricskéled), akkor már szemre tudni fogod a pontos 100 g-ot... :))))

Gyakorlás-mérés-gyakorlás... :)

2022. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7

Hehe..de ha szerencsém van akkor elsőre is ledarabolom pontosra :)

Kezdők szerencséje...van ilyen,nem? :)

2022. jan. 8. 17:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy túlságosan befolyásolná a testépítésedet, ha egyik nap 11,2 dkg húst eszel, másnap meg mondjuk 9,8 dkg-ot... :))))
2022. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Plusz mínusz 5 gramm eltérést engedek csak meg magamnak.Nem a testépítés miatt.Maga az elv...a precízség :) Ha ebben engedek a szétszórtságnak, akkor lehet terjedni fog és az élet minden területén a szétszórtság fog jellemezni :)
2022. jan. 8. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!