Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Előre eső vállakkal mit lehet...

Előre eső vállakkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

15 év irodai munka és rossz testtartás következménye.

Fél éve edzek újra, de csak minimális változást látok.

Valakinek valami bevált módszere van erre?



2022. jan. 14. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
A kondigépes mell-bicepszezgetés maximum rontani fog a tartáshibádon (rounded shoulders), nem pedig javítani, úgyhogy nem tudom, mit vártál. A húzó mozgásminták és a hátsó mozgáslánc erősítése segíthet, de neked alapvetően posture javító gyógytorna gyakorlatokra van szükséged, ami elsősorban a lapockazárókat, a deltoid hátsó részét és a trapéz alsó részét edzi. Akár YouTube-on is találhatsz erre vonatkozó fizioterápiai gyakorlatokat, továbbá egy gyógytornászt is felkereshetsz.
2022. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy teremben edzek , funkcionális köredzésre járok, de ezeknek a posture javító gyakorlatoknak utána nézek, köszi.
2022. jan. 14. 10:05
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Funkcionális divat edzés🤭
2022. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mi bajod vele?
2022. jan. 14. 12:17
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom az a baja, hogy a crossfit utánzatok elterjedése óta a sok shopbuilderen felcseperedett, rizses csirkét zabáló, kondigépeket rángató, kreatint szürcsölgető gyúrósok egy kalap alá vesznek minden funkcionális edzést vele. Ergo az ő fejükben ami csoportos edzés, funkcionális edzés, street workout, calisthenics, kettlebell az csak egy "divat szar" lehet. Mondják ezt azok a gyúrósok, akik a lapockájukat nem tudják megvakarni, meg a cipőjükhöz nem tudnak lehajolni, annyira nulla a mobilitásuk, de azért a "funkcionális edzés szar". Majd ha a tárogatáson és a karhajlításon kívül képesek lesznek más gyakorlatokra is, mint mondjuk egy teljes mozgástartományú húzódzkodás vagy egy szabályos fekvenyomás, akkor majd érdemes foglalkozni velük, addig ne törődj velük, kedves kérdező.

Az első válaszoló jól írja, neked tartásjavító gyógytornára van szükséged.

2022. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én nem veszem a szívemre :)

Elég lehet ehhez egy jó edző is szerintetek vagy kell a gyógytornász? Nem az a klasszik hanyagtartásom van, a hátam nem púpos és a hasam se esik előre , csak vállaim.

2022. jan. 14. 12:37
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha jó helyre jársz funkcionális edzés tekintetében, akkor az edződnek is tudnia kell a problémádon érdemben segítenie.
2022. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Menj kondiba es keress egy edzot..
2022. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Hogy néz ki egy edzésed? Milyen gyakorlatokat végzel? Milyen mobilizációs, funkcionális, tartásjavító gyakorlatokat végzel? Renegeráció rendben? Hengerezés, nyújtás megy? Bemelegítésed rendben? Az edződnek van PIACKÉPES végzettsége, vagy csak okj-s bohóc?


A helyedben lehet, hogy egy gyógytornásszal konzultálnék. Néhány egyszerűen eltanulható gyakorlattal rendkívül jól helyre lehet rakni a hanyag tartást.


Önmagában badizgatással csak rontasz rajta

2022. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Most azt hadd ne írjam le milyen az edzésem , de amit felsoroltál az mind rendben van. Nem eszetlenül csinálom , az alap dolgokkal képben vagyok. Az első válaszolónak hála már azt is tudom milyen izomcsoportokat kell izolálni. Majd megkérem az edzőt hogy mutasson rá pár gyakorlatot. A gyógytornászt egyenlőre feleslegesnek tartom.
2022. jan. 14. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!