Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kellene egy a számomra...

Hogyan kellene egy a számomra megfelelő edzéstervet megcsinálni?

Figyelt kérdés

Párbajtőr vívok valamint régebben edzettem itthon is.

17 vagyok és elég vézna.

Szeretnék elkezdeni újra edzeni viszont nem értek az edzésterv megalkotásához.


2022. jan. 15. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Sonka csülök pacal szalonna vöröshagyma fehérkenyér és pár hónap múlva rád se ismernek.

Nem kell ide edzés még a te korodban.

2022. jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csinálj egy 6-8 alapgyakorlatos teljes testes edzést, vagy A nap: alsótest - B nap: felsőtest felváltva, és vigyél be minél több kalóriát az étkezésekkel.
2022. jan. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bárki bármit mond, edzéstervet normálisan csak te tudsz magadnak összeállítani.


Kérheted edző segítségét is ebben, hogy állítson össze neked egy edzéstervet, de általában ezek az edzők mindenkinek ugyan azt adják és nem fognak foglalkozni azzal, hogy időt szánjanak rá csak neked külön.. :D (itt a 3 hónap alatt elvégezhető okj-s személyi edzőkről beszélek, tapasztalatból, látom amit látok az edzőteremben is.. )


Én kicsivel több, mint 1 éve kezdtem el edzeni. A legelső edzéstervem valami össze vissza lévő 5 napos edzésterv volt, amit szerintem teljesen magamtól írtam pár edzéstervminta nézegetése után. (képzelheted mennyire lehetett jó.. igen, semennyire. :D)

Aztán időről időre rájöttem, hogy edzéstervet csak és kizárólag magamnak tudok csak írni, mert akkor biztosan jó lesz.

Hiába tesz neked bele az edző guggolást, ha te utálsz guggolni és nem érzed a gyakorlatod. Hiába van benne mellhez húzás, ha nem tudod kikapcsolni a bicepszed és nem érzed a célzott izmot.. Nincsenek kötelező gyakorlatok. Csak te tudod azt, hogy te mivel tudod a célzott izmodat jól megedzeni, persze ehhez idő kell, hogy kitapasztald.


Azt ajánlom, hogy még a kezdetben iránymutatónak jó lesz egy edző által összeírt edzésterv, vagy akár az internetről leszedett valami. (az internetről leszedett valamit jobb ötletnek tartom, egy "személyi edzőtől" sem fogsz jobbat kapni, persze vannak nagyon ritka kivételek, amikor tényleg foglalkoznak veled) Idővel pedig majd úgy is kialakul, hogy mik azok a gyakorlatok amikkel TE megtudod edzeni a célzott izmot.


Egyébként is, írtad, hogy vézna és kezdő vagy, annyi dolgod lenne, hogy normálisan kajálsz magas fehérjebevitellel, mellette eljárogatsz 3x teljes testet edzeni (minden izomcsoportra 1 gyakorlat), vagy akár a #2-es által említett alsó-felsőtest megoldás is jó lehet, minden a szabadidődtől függ.

2022. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!