Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme ezeket a vitaminok...

Van értelme ezeket a vitaminokat szednem?

Figyelt kérdés

Illetve egyéb kieget:


- Biotech Multivitamin for men - fél adagot szedek belőle, mert szerintem bőven elég annyi, ígyis több100 %nyit viszek be bizonyos dolgokból belőle


-ginko biloba max 120 mg - 1 szem


- dr chen omega 3 halolajkapszula - 1 szem (annyi epa dha mint egy gagyibból 2 szem)


- c vitamin 1000 mg - 1 szem


- illetve szedek izületvédőt


Havi szintre lebonta olyan 5 pénz ez. Ha egy kicsit gyengébb multit vennék, úgy talán 4re jönne ki, bár nem oszt/szoroz az az ezres.



2022. jan. 21. 12:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
+ napi 2 teáskanál tökmagolaj
2022. jan. 21. 12:08
 2/14 anonim ***** válasza:

Napi hivatalos ajánlott mennyiségekkel nem kell foglalkozni, néhány vitamin esetében vicc a napi ajánlott szint. Abból a multivitaminból bátran mehet egy egész szem. (mondjuk a napi javaslat amúgy is átlag emberre vonatkozik, nem nehéz fizikai munkát végzőre ami jelen esetben az edzés)


D vitamint illene még külön szedni legalább télen.


Magnézium sem ártana.

2022. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Multivitaminnak semmi értelme, kalap szar az összes.
2022. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A dr. chen egy kókler márka


A tökmagolajban meg annyi az omega-6, hogy ennyi erővel tolhatnád a napraforgóolajat is a szádba... lövésem sincs, mire kellhet

2022. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

kifejtenéd, hogy mitől kókler márka a dr chen? A legdrágább ráadásul..


Tökmagolajat főképp egészségmegőrzési célból (urológus ajánlotta)

2022. jan. 22. 08:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A dr. chenről én nem tudok véleményt alkotni, mert én nem vásárolom a termékeit. Viszont ez a srác, aki úgy retteg az omega-6-tól, mintha az valami alkoholhoz vagy amfetainhoz hasonló vegyület lenne, az fejezze már be. Kicsit olvasni kéne naprakész tanulmányokat, nempedig ezer éve félinformációk alapján tiltani bizonyos élelmiszereket csak azért, mert van bennük omega-6. Mintha a modern embernek az lenne a legnagyobb problémája az étkezésével, hogy túl sok tökmagot meg túl sok napraforgómagot fogyaszt. Tuti ugyanazok az emberek uszítanak az omega-6 ellen, akik szerint a szója is "elnőiesedést" okoz a férfiaknál, meg akik alig esznek gyümölcsöt, mert az tele van cukorral, közben meg zabálják a vörös húsokat, ami aztán rohadtul egészséges.

Kutatások bizonyítják, hogy az omega-6-ban gazdag magvak és növények 21 százalékkal csökkentik az érrendszeri halálozások esélyét. Világos, hogy ezek a magvak televannak omega-3-mal is, pont ezért nem értem, hogy miért kell pánikolni a tökmag miatt.

Annyi rohadt sok kutatás van még a témában, hogy el sem kezdem ezeket felsorolni. Nem akarok én senkit meggyőzni. A ti dolgotok, ha féltek az omega-6-tól.

2022. jan. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

nálam ez kimaradt, hogy egészségtelenek lennének :D


Ez valami shopbuilderes kutatás volt?

2022. jan. 22. 08:36
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Valahogy a köztudatban úgy él az omega-6, mintha minden betegség okozója lenne. Sokak fejében kb. egyenrangú a nikotinnal.

Ezért mondom, hogy kicsit naprakészebbnek és tájékozottabnak kéne lenni, mert az ilyen dogmatikus baromságok miatt kezdünk el démonizálni például olyan dolgokat, mint a paradicsom, szőlő, a szója, a tökmag és hasonlók.

2022. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező! Te vagy az a félnótás, aki más gyúrós kérdéseknél állandóan fikázza a shopbuildert?
2022. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Emberek! Fejezzétek már be, hogy egy anonim oldalon egymást vadásszátok. Trollok, trollpredátorok, shopbuilderesek, shopbuilder-predátorok. Ez nem egy közösségi oldal. Ne idegesítsetek már fel, hogy ti itt ilyen szociális életetet éltek és minden nap itt lógtok. Ez nagyon para :D
2022. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!