Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 3 napos edzésterv összeállítás...

3 napos edzésterv összeállítása, segítség?

Figyelt kérdés

hogy érdemes minél jobban felosztani illetve párosítani az izomcsoportokat?


(férfi részére)



2022. jan. 30. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

A nap: láb (guggolás, felhúzás, vádlizás)

B nap: mell, tricepsz, váll (fekvőtámasz, tolódzkodás, fekvenyomás)

C nap: hát, bicepsz (evezés, fűrészelés, húzódzkodás)


Valahova integráld be a kardiót, továbbá a nyújtásra, mobilizációra, hengerezésre szentelj elég időt.

2022. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha csak heti 3 nap jársz le, akkor én nem javaslom az elsőt, a push pull leg akkor működik, ha heti 2x meg tudod edzeni az izomcsoportokat. Inkább teljes test edzést csinálnék, 1-1 nap pihenővel pl a tipikus hétfő-szerda-péntek. Főképp az alapgyakorlatokra végezd, neten találsz egy csomó leírást erről, olvass utána, vagy ha teljesen kezdő vagy az elején 1-2 hónapig érdemes személyi edzőhöz járni, aki be is mutatja a gyakorlatok helyes végrehajtását.
2022. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Heti 3 nap mellett a teljes test a legoptimálisabb
2022. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából úgy összesen 5-6 évet jártam már konditerembe, a gyakorlatok mennek, csak a legoptimálisabb felosztást szeretném.



1. én is ilyen felosztásra gondoltam, de ezek a gyakorlatok valahogy nem jönnek ki nekem, nincs külön gyakorlat bicepszre, vállra, tricepszre?? Ok, hogy kapják a többinél, de azért nekem nagyon érdekes. Ennyiért meg se érné elmenni terembe :D

2022. jan. 30. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Csak az alapgyakorlatok miatt éri meg elmenni terembe. Ha te szeretnél bicepszet-tricepszet izolálgatni hosszú évekig és naturálként nem fejlődni semmit se erőben, se izomtömegben, akkor jobban jársz, ha veszel otthonra pár darab kézisúlyzót, aztán a nappaliban tolhatod a karhajlítgatásokat, meg a koponyatöréseket, és közben még pöröghet a Netflix is.

Ha viszont szeretnél fejlődni is, akkor ajánlom, hogy pont ne a szaros izolációs gyakorlatok miatt aggódj, hacsak nem egy kokszos versenyző vagy. Melegíts be egy piramis alapú fűrészeléssel, utána tolj le egy nagy súlyos evezést, majd menj el húzódzkodni plusz súlyokkal és utána vizsgáld meg a bicepszedet. Ha az alapgyakorlatok progresszív, nagy súlyos kivitelezése után te nem érzel fáradtságot a karodban, akkor nem sok mindent tanultál azalat az 5-6 év alatt.

A váll izmai pedig szinte minden összetett gyakorlatnál bekapcsolódnak, de az oldalemelést és az archoz húzást is még simán elbírja egy edzésterv. Számomra ezek is alapgyakorlatnak minősülnek, még ha én erőemelőként csak kiegészítő gyakorlatként alkalmazom őket.

Minél összetettebb gyakorlatokban gondolkozz, ne abban, hogy "most egy kis bicó, most egy kis trinyó", mert ilyen szemlélettel kár a kondibérletért.

2022. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Robcsi84 ***** válasza:
54%

Hétfő: mell-kar: fekvenyomás, ferdenyomás egykezessel, tárogatás, kétkezes bicepsz egyenes vagy francia rúddal, kalapács bicepsz, kitörés, tricepsz hajlítás ülve/letolás csigán

szerda: láb-has: guggolás, kitörés, álló vádli, lábhajlítűs, lábnyújtás, hasprés, lábemelés

péntek: hát-váll: felhúzás, döntött törzsű evezés, fűrészelés/lehúzás szűk fogással, mellhez húzás, vállból nyomás, oldalemelés, döntött törzsű oldalemelés


Nekem teljeseb bevállt régebben és most is, viszont nem rég 4 naposra váltottam mert nagyon megszoktam már ezt a 3 napos felosztást, de biztosan visszatérek még mert ideálisan fejlődtem

2022. jan. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
En nem pplezek nalam mell vall bicepsz, hat tricepsz meg lab van. Mellnel fekvenyomok ruddal, dontve egykezessel meg tarogatok. Vall az erossegem azer van csak itt regen 4napoztam. Mar csak vallbol nyomok egykezessel meg oldalemelek. Bicepsznel ruddal kezdek aztan egykezes. Hatnal felhuzok, lehuzok meg evezek vhogy(dontott torzsu, trud vagy kabel) Tricepsznel csigan kezdek aztan homlokraengedek. Labnal guggolas, labfeszito, merevlabas meg ulo/allo vadli szettbe. 14 eve edzek
2022. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem értem miért lett mindenki lepontozva... Kösz a válaszokat.


7: én is ilyeneket csináltam annó, amikor lejártam, és a legtöbb ember is hasonlókat csinált.


Fekvőtámaszozni én még senkit nem láttam teremben :D max bemelegíteni

2022. jan. 31. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!