Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi segíthet megelőzni a...

Mi segíthet megelőzni a rendszeres edzéssel előforduló izom/ízület srb problémákat?

Figyelt kérdés

2.5 éve edzek teremben, teljesen nulláról kezdtem akkor nyilván a suly nélküli guggolástól nem hittme hkgy bajom lehet

Ma már jelentősebb súlyokkal dolgozom 64 kilómhoz 45 kg felhúzás, 50 kg guggolás, sok gyskorlathoz 10 kilós kézisúlyzók.

Nem tudom van e összefüggésy de egyre gyakrabban vagxok gyengebb (pl izomfájdalom combban, enyhe visszatérő térdfájdalom, ritkán csukló, még ritkábban korábbi bokaszalagszakadás helyet érzem)

Ezeken segithet valami? Vagyis inkább megelőzni szeretném hogy bármi tartód kialakuljon. Sajnos nem értek hozzá annyira mint szeretnék


2022. febr. 7. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

"2.5 éve edzek" "45 kg felhúzás" "50 kg guggolás"


De ugye te nem vagy troll?

2022. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megfelelő bemelegítés. Nem kell túlzásba vinni, de fáradj el, durranjon be az izom a bemelegítés alatt. Úgymond "fáradj el". De nem kell fél órákat melegíteni. Utána nyújtás. Majd kaja és pihenő legyen rendben, esetleg mehetnek ízületvédők
2022. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"De ugye te nem vagy troll?"

Szerintem lány

2022. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, az lemaradt. 23N, 155 cm, 66kg (mikor ezdeni kezdtem 97 kg)


Bemelegítés, lenyújtás mindig megvan

2022. febr. 7. 15:42
 5/9 anonim ***** válasza:

#3


Igen, ez nekem is utólag ugrott be opcióként.


Akkor a válaszom: ahogy a 2-es is írta, alapos bemelegítés kell. Próbálkozz olyan mozgásformákkal, amikkel a mobilitásodat tudod javítani (nyújtások, de lehet akár jóga is).

2022. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytorna, jóga, nyújtás, mobilizáció, hengerezés, plusz a regenerációra való odafigyelés. Ezek nélkül a súlyzós edzés nem egészséges, hanem kifejezetten egészségtelen. Ezekkel együtt azonban remek mozgásforma.
2022. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyújtás hengerezés bemelegítés stb minden megvan. Mégis vannak a fenti panaszaim tehát ezek nem elegek
2022. febr. 7. 16:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Normális bemelegítés. Ide tartozik tetőtől talpig a test átmozgatása. Majd kiemelt fókuszt kap nálam a target izom, és a gyakorlat során terhelést kapó ízületek bemelegítése. Majd kis súllyal jöhetnek a bemelegítő sorozatok.


Szabályos gyakorlatok.


Normális regeneráció, megfelelő mennyiségű és minőségű alvással.


vitamin, ásványianyag bevitel


Külön nap nyújtásnak.

2022. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha túllendülünk a bemelegítés , nyújtás témán…. Régen mindenki az Arthro Guardot ajánlotta , esetleg nézz utána. Emellé Omega 3at szoktak még ajánlani. Plussz kollagén. Én 10.000 mg-ot szedek ( iszom) naponta , de én elsősorban a bőröm miatt , lehet,sőt biztos, hogy a sporthoz több kell.

De amúgy a legjobb lenne egy kompetens embert erről megkérdezni. Ha ismersz egy jó edzőt , szerintem ezt neki is tudnia kellene.

2022. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!