Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodás szempontjából van...

Izmosodás szempontjából van értelme az elméletemnek?

Figyelt kérdés

Példa: A két húzódzkodás közül melyik adott nagyobb terhelést, ingert az izmoknak a növekedésre?


Összesen 12 ismétlésre vagyok képes.


A: klasszikus 3x11

B: Hat sorozatban csökkentve az ismétléseket.

12,10,8,6,4,2 ismétlés.


Az "A" esetében 33 ismétlés ment, a "B" esetében 42.

Illetve a B verziót nem is éreztem annyira kimerítőnek.


Van értelme így edzeni?


Heti 2-3 teljes testes edzést végzem. Natural vagyok.


Az A és a B verzió is megvan 75 perc alatt. Minden izomra két gyakorlat megy.

Próbáltam az A esetében a 4 sorozatot, de nagyon elhúzódik.


2022. febr. 10. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

B nél a 6,4,2 es sorozatnak semmi érelme. főleg ha a pihenő idő is ugyan akkora.

12,11,10,9 nak több érelme lenne.


A nál meg 3x12 nek.

2022. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy jó kérdés szerintem, amiről sokaknak ellentétes a tapasztalata. (A 'B' verziót én most úgy veszem, hogy minden sorozatban bukásig mész, az 'A' verziónál meg nem, max az utolsóban.) Kezdetben a B verziót csináltam, de mivel kezdő voltam, ezért nem volt jó az, hogy folyamatosan bukásig mentem. Nem is fejlődtem rendesen. Aztán áttértem az A verzióra és egyből jó volt minden.


Ahogy telt az idő, egyre kevésbé fejlődtem, majd visszatértem a B verzióra. Azóta jobban fejlődök, mint valaha. (Pontosabban úgy csinálom, hogy pl 3x10-7, azaz pl 10,9,8,7, és amikor az utolsó sorozatban is megy a 10 ismétlés, akkor növelem a terhelést.) Ebben az az előny szerintem, hogy minden sorozat nehéz lesz, azaz muszáj lesz az izmaidnak alkalmazkodni. Persze itt akkor újra kell tervezni a dolgokat, mert megerőltetőbb lesz az edzés, lehet, hogy több pihenő kell...stb. A másik verziónál pedig az első sorozat könnyű és csak a végére lesz nehéz. Ha az utolsó sorozatban is kimegy ugyanaz, ami az elsőben, akkor az első sorozat az igencsak könnyű volt és maradt jó pár ismétlés még.


Szerintem mindkettő jó, egyénfüggő. Érdemes próbálgatni, tapasztalni. Akkor lesz mindenkinek jó a fejlődése (és ez nem csak itt igaz, hanem bárhol, bármiben), ha kitapasztalja, hogy saját magának mi a jó, mi működik.

2022. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Izomépítés szempontjából nem csak (!) az számít, hogy hány ismétlés volt. Az is számít, de valójában a megfelelő mértékű feszülés fog ingert adni, ergo ha kevesebb az összismétlés, de a bukáshoz közelebbi ismétlés több, akkor az jó eséllyel nagyobb ingert ad izomnövekedésre. A példa egy kicsit ferdít, mert a húzódzkodás pont egy olyan gyakorlat, ami sok koordinációt igényel, sok gyenge láncszem lehet a mozdulatban és az erőgöbe is olyan, hogy egyre nehezedik a gyakorlat az ismétlés során, ez a gyakorlatban általában azt eredményezi, hogy amint fáradsz, egyre inkább csökken a teljesítmény, ergo egy 12RM-re megcsinálni 3x11-et nem túl életszerű, hacsak nem pihensz nagyon sokat a szériák között.
2022. febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes lehet pl úgy csinálni, hogy sok sorozatot csinálok kevés ismétléssel, akár úgy hogy kezdem súllyal és a súlyt csökkentem folyamatosan?
2022. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!