Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi három protein shake elég?

Napi három protein shake elég?

Figyelt kérdés
most kezdtem az edzést. vásároltam egy zacskó proteint. az van ráírva hogy napi háromszor 300 grammot fogyasszak belőle? ez elég a fejlődéshez? napi négy sok?

2022. febr. 14. 12:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%

Dehogy sok.

Egy kg a napi limit,ha valaki az alatt szedi,kifúj az energiája mint szél a lukból.

2022. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Biztos 300 gramm van ráírva?


25-30 gramm szokott lenni 1 adag, és egyébként is teljesen fölösleges, ha eszel eleget. Ha nem eszel eleget, akkor napi 1-nél alapból nem érdemes többet, a vérprofik szoktak 3-at is, de nekik kell is annyi fehérje, amennyi neked sosem fog.

2022. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2. Igazad van, köszönöm

és Tari Ádámról mi a véleményed?

2022. febr. 14. 16:14
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Elnéztél egy nullát, 30 gramm, az a 300.😊 Napi 1, max. 2, de én inkább az étkezésekre helyezném a hangsúlyt, nem a porokra. Ha eszel egy nap rendesen, húst, tojást, sajtot, esetleg még növényi fehérjéket is, babot, lencsét, borsóféléket, akkor igazából, csak pénzkidobás a fehérjepor. Akkor már inkább igyál bcaa-t edzés közben, ha mindenképp ilyenekre akarsz költeni.
2022. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

bcaa-t? edzés közben? én azt hittem, hogy a bcaa kamu, mert hogy a hatását több száz tanulmány megcáfolta. na mindegy, akkor iszok inkább bcaa-t, köszi.

a bcaa segít a Tari Ádámhoz hasonló forma összehozásában?

2022. febr. 14. 16:52
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos. Évekkel ezelőtt láttam azt a csávót youtube-on, annyira nem maradt meg bennem hogy néz ki.
2022. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget.

ha iszom a bcaa-t akkor szerinted fél éven belül meglesz a 100 kg-os fekve nyomás és a 140 kg-os gugolás?

2022. febr. 14. 18:57
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem a bcaatol vagy a proteintől lesz meg a egyik gyakorlat sem. Attól lesz meg hogy módszeresn felépített edzéstervvel edzel, szabálxosan csinálod a gyakorlatokat, mindig ugyanannyit vsgy kicsit többet csinálsz valamiből mimt előző alialommal

Továbbá attól hogy megfelelő az étkezésed. Ez minimálisan a súlytartási kalóriádat jelenti, megfelelően intenzív és gyakor edzéss 15-20 százalékkal többet. Ezen belül pedig 1.2-1.4 gyel kell megszorozni a testtömeget és annyi fehérje per nap a minimum grammban.

Ha ez a mennyiség megvan tojásból, túróból, húsból, akkor a protein shake felesleges. Ha nem tudnál számodra fenntartható étkezéssel bevinni elég fehérjét, akkor jó a fehérjepor amit shakeként, vagy palacsintába sütvey túrókrembe keverve, bárhogy be lehet vinni. Nem minden nap háromszor hanem annyit amennyi szükséges az elegendő napi fehérjebeviteledhez (nekem ez valamikor 25 gramm valamikor 15, ritkán 35 de akkor elsoztom 15+20ra. A személyi edzőm ezzel szemben minimum 80 grammot visz be naponta, neki az passzol az étkezéseihez meg a szükségleteihez.

Összefoglalva a fejlődést a megfelelő edzés hozza, azon túl sz étkezés és azon túl esetleges kiegészítők.

Olyan pedig nincs hogy a fehérjepor adagja napi 3. Ha megveszi egy 45 kilós csaj és egy 120 kilós srác, akkor is úgy gondolod, hogy örök ervénxű az a napi 3, mindenkinek? Hát dehogy. Mások vagyunk.

2022. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
értem. köszi ezt a sok írást. akkor figyelni fogok a sok edzésre és a sok fehérjére. köszönöm.
2022. febr. 14. 20:55
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, kérdező, félreértesz, akkor leírom világosan. Ne a bcaa-tól várd a csodát, az étkezésedre helyezz nagy figyelmet. Pl. a reggelid ne 2 kakaóscsiga legyen, hanem mondjuk csirkemellsonkás, tojásos szendvics valamilyen zöldséggel, amit szeretsz. Ha a kajád egy szemét, a bcaa semmit nem fog használni.
2022. febr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!