Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A plankot nehezítheti hátra...

A plankot nehezítheti hátra rakott súly?

Figyelt kérdés
(Mint a fekvőtámasznál)
2022. febr. 18. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A plankot nehezítheti hátra rakott súly.(Mint a fekvőtámasznál)
2022. febr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Rákerestem erre a mai nagyon divatos plankra. Mire jó amúgy?🙆🤷
2022. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 2-es! Semmire, ugyanis nem nő tőle a bicepszecskéd. Felejtsd el, nem neked való. Hagyd meg a planket a sportolóknak!

Egyébként igen, a planknél a progressziót sosem a tartott időben érdemes keresni, hiszen egy bizonyos szint felett az funkciótlan, hanem az intenzitás növelésében. Erre pedig rendkívül alkalmas a hátra helyezett súly.

2022. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

#3:

Most ebből nem derült ki, hogy mire jó, de ok.

2022. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

Hát most mi vagyok én neked, a tanárod vagy a gyógytornászod? Azt mondtad rákerestél. Nem adott ki semmit a google? Vagy nem tudsz olvasni? A plank egy ezer szempontból összetett alapgyakorlat, lehetetlen leírni egy kommentben, hogy mekkora potenciál van benne. De amúgy ha ez meggyőzőbb, akkor nem véletlenül alapvető része mondjuk Király Laci vagy például Eddie Hall edzéstervének sem a plank. Ha nekik jó, akkor szerintem neked is jó lenne, mester.

[link]

2022. febr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hasizomra jó, röviden
2022. febr. 18. 17:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Törzsizmokra jó (pl. egyenes hasizom), röviden.
2022. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Ja hogy ez hasizom!😂 Ahaaa... Most már értem, miért nem láttam még senkit így hasazni, röpke 17 évnyi kondi után.
2022. febr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

17 év kondizás? Akkor te nagyon tapasztalt vagy. Biztosan mindent tudsz az edzésről és a táplálkozásról. A fizikumod is tutira elképesztő. Menőnek tűnsz és okosnak. Bárcsak te lehetnék.

Amúgy mivel analfabéta vagy, ezért kimásolom az első mondatot a wikipédiáról: "A plank egy izometrikus gyakorlat, amely főleg a törzs izmait fejleszti." Ergo nem, a plank nem has, hanem tulajdonképpen egy komplex core-gyakorlat. Szólj, ha nem érted, és igyekszem elmagyarázni a te szinteden.

2022. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

#9:

Ilyen palankos menőmanó csávók sose fognak a normális kondisok szintjére felnőni, szóval ne is próbálkozz. Nem csoda hogy nem láttam még senkit plankolni, én kupleráj termekbe járok, ami tele van agyhalottakkal.

2022. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!