Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez mennyire számít erős...

Ez mennyire számít erős edzésnek? 18L

Figyelt kérdés

Igazából 3 hete edzek súllyal. Előtte otthoni edzéseket csináltam, de most elkezdtem a helyi gymbe járni. 172 centihez kb 59 kg vagyok. Nem szeretnék sokat fogyni, max úgy 56-57kgra lemenni, de meg vagyok elégedve a mostani alakommal is. Heti 1x futni járok (alakul, egyelőre fél óra lassu kocogás megy, de mindig is démonom volt..) és heti 1x pedig lábra (=fenékre) edzek a kondiban.


A héten ezeket csináltam meg:


Leg press


80 kg 15db 15db

90kg 15db 12db

110 kg 9db 6db

115kg 6db 5db



Squat


Rúddal 12db

+10kg 12db

+20kg 10db

+30kg 5db 5db


Bulgerian split squat

Rúddal 5-5db



Abductor

1es fok

35kg 10db

40kg 6db 6db

45 kg 3db


5ös fok

30kg 10db

35kg 5 db



Ez 3 hét után cikinek számít? Vagy nem annyira vészes..?

Ezelőtti alkalommal hip thrustot is csináltam rúd +40 és rúd +60kgmal.


Ezenkívül minden nap sétálok, egészségesen étkezek (csak a heti egy súlyzós edzés után 1 csokis croissant, semmi más édesség) és heti 4 tesink is van.


Szerintetek lesz látványos eredménye? Igyekszek ezt a progressive overload dolgot csinálni, nem teljesen világos még, de ahogy látjátok edzés közben is növelem a súlyt, és minden edzésen kicsit nehezebbekkel kezdem.


2022. febr. 19. 00:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Manapság nem trendi a gyakorlatok nevét magyarul írni?
2022. febr. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

✅ A csokit váltsd le müzlis csokira

✅ A croissan-t pedig répára

✅ És akkor jó lesz :)

2022. febr. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jó erőben vagy, és lesz ez még jobb is, csak igy tovább! 💪🏻😉
2022. febr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1

Nekem is feltűnt

2022. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Ember fogyni akarsz, akkor mit számít a súly?

Amúgy meg legtöbb lány elrontja hogy szinte már férfias... Le leszek pontozva hogy hogy merem kinyilvánítani a véleményem, de nem érdekel.

2022. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Atlagos kezdo csajos sulyok. Ha a forma szamit nem a suly a lenyeg hanem h beleadj mindent, me hahyj ki edzest meg jol kajalj.
2022. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Bocsi, csak a gépeken is angolul van és a többiek is mindig így hivatkoznak rá 😅

Nem akarok fogyni, csak formásodni. Épp ezt írtam, hogy max 2-3kgt szeretnék fogyni, de legjobb lenne ha tarthatnám a súlyom.


Mitől leszek férfias? Csak a fenekemre edzek, a nagy, kerek fenék férfias vagy mi?


Köszi 6, igyekszek a formára figyelni főleg, sokszor megjegyzem magamban hogy mondjuk ennyi súllyal guggolásnál már befordulnak pl a térdeim felfelé..

2022. febr. 19. 15:38
 8/18 anonim ***** válasza:

#4:

Múltkor akarok guggolni, ott egy csávó az állványnál. Kérdezem tőle, mennyi van még vissza neki. A válasz: még két kör dedlift. Gondolom magamban, mi van?? Na most megnézem, mi ez a dedlift. Erre látom felhúzást csinál a csávó... Mondom gyeeeerekek, de menő.

2022. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

1. Hacsak nem vagy atléta, a guggolást ne erőltesd ilyen súlyokkal kezdőként. Inkább a formára koncentrálj, komoly sérüléseket szenvedhetsz. Ezt csak azért mondom, mert én is ugyanígy voltam, első honap a kondiban és ment 40 kilóval a guggolás, csak az volt a gond, hogy kbaszott gáz volt a formám és nem értettem miért fáj a térdem lábnapok után...

2. Heti 1 láb nem elég, ha akarsz látványos eredményeket. Minimum 2 ezzel az edzéstervvel. De 3 is lehet - ha ennyire célod a szép láb - csak akkor már jobban szét kéne szedni és az egészet átírni.

3. Helyedben minimum 1 felsőtest napot is beiktatnék, sokkal könnyebb erősebb felsőtesttel lábazni (pl rdl)

4. Abductor a lehető leghaszontalanabb gép.

2022. febr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a keddi izomlázam úgy szokott elmúlni szombatra, hogy kedden rádolgozok futással és még egyszer jól lenyújtok... A felsőtestem elég nőies (=gyenge xd) szóval most az van tervben hogy lábazás után mindig edzek egy keveset hátra is. Egyébként a guggolásom egészen szabályos. Ennyi súly már csak a legutolsó pár ismétlésnél okoz kis fejtörést és ilyenkor szokott a térdem behajolni pl, de tudom az elvet, hogy a minőség fontosabb mint a mennyiség :)
2022. febr. 20. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!