Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit várltoztassak hogy izomtöm...

Mit várltoztassak hogy izomtömeget szerezzek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok

170cm

53kg


Munkahelyen azt eszem ami a cafetéria vagyis azon nemtudok változtatni csak az otthoni étkezésen.

Szeretnék első körben legalább 5-10kg súlyt felszedni az se baj ha elsőnek nem is mind izomtömeg lenne. Eddig fehérjét, tömegnövelőt nemszedtem de ha nagyban segítene bármennyibe is kerülne nem sajnálnám rá a pénzt. Bármilyen tanácsot meghallgatok.



2022. febr. 21. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy élet nem fogsz te 10 kg izomszövetet felszedni, úgyhogy először is legyenek reális célkitűzéseid. Az 5 kiló reális egy-két éven belül, ha jól csinálod a dolgokat (edzésprogram, táplálkozás, regeneráció, stb.).

"Eddig fehérjét, tömegnövelőt nemszedtem de ha nagyban segítene bármennyibe is kerülne nem sajnálnám rá a pénzt." Pedig nyugodtan sajnáld rájuk a pénzt, semmi szükséged nincs neked ezekre. Ezeken majd akkor gondolkozz, ha tudsz szabályosan guggolni, és majd ha tudod, mit jelent az a szó, hogy makrotápanyag, akkor kezdj el gondolkozni tápkoiegészítőkön. Vagy akkor se.

Mire van szükséged? Progresszív edzéstervre, ésszerű kalóriatöbbleten alapuló diétára és elegendő alvásra/pihenésre. Persze most kezdhetnék beszélni a bemelegítés, a nyújtás, a mobilizálás, a hengerezés és az egyéb dolgok fontosságáról, de nem vagyok a személyi edződ, meg hát egyetlen kommentben nem igazán lehet belesűríteni egy komplett tudományágat, sajnálom.

Keress fel egy jó edzőt és olvass sok tanulmányt.

2022. febr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az edzés rendben van, akkor csak a kaján fog múlni. Munkahelyi kaját ki tudod egészíteni, ha kevés.

Ennyiből nem lehet segíteni, mert lehet, hogy az edzésed rossz. Lány vagy, vagy fiú? Mekkora a napi kalóriaigényed és ebből mennyit eszel meg?


A tömegnövelővel az a baj, hogy tele van cukorral és a maradék étvágyadat is elveszi + drága is. Inkább egyél pisztáciát, jobban jársz


Edzés, kaja, regenerálódás. Mindhárom egyenértékű.

2022. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

BMI kalkulátor alapján konkrétan túl sovány kategóriába tartozol.

Szertintem fölösleges fehérjét meg tömegelőt venned, egyél inkább, legalább 500kcal + ba kéne lenned de a vékonyságod miatt lehet hogy még több is kéne.

Mogyoróvaj, zab, görög joghurt és egyéb tejtermékekben viszonylag sok kalória van és viszonylag sok fehérje van bennük.


#1 Súlyt mondott, nem izmot, egy ennyire vékony ember simán fel tud szedni 5-10kg izom+zsírt ha megfelelően eszik és edz.


Egyél, neked az a legfontosabb feladatod mert az az alapja a növekedésnek és nézz utánna az edzésterveknek.

2022. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!