Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyek ha skinny fat lettem?

Mit tegyek ha skinny fat lettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.31 éves vagyok,5 éve nem edzek keményen a munka tanulás miatt.Sajnos ez észre is vehető a testemen.Az a gondom,hogy úszógumis lettem.167cm magas 73kg vagyok.Van rajtam egy stabil kis vázizom,de azért már nem sok.Sajna nem igazán van miből ledobnom,mivel igy is csupán 73 kg vagyok.Ha meg szeretnék szabadulni a hasamon és a körülötte lévő zsirtől,akkor jól gondolom,hogy először tömegelnem kellene és utána lepucolni magamróla zsirt?

Kicsit bosszús vagyok,mert amugy is diétásan eszek+ fizikai munkát végzek.Nagyon lassan,de zsirosodok sajna.Muszáj vele valamit kezdenem,

Ti mit javasoltok?


Köszönöm



2022. febr. 23. 07:39
 1/10 anonim válasza:
88%

"Sajna nem igazán van miből ledobnom,mivel igy is csupán 73 kg vagyok."

167 centihez 73 kg, és szerinted nincs miből fogynod?! :D

Igaz én nő vagyok, de 175 cm, és amikor 72 kg voltam, bőven volt rajtam felesleg.

2022. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es.Te nő vagy és én Férfi.Nekem kell az izomtömeg.Én nem lehetek karcsú :)
2022. febr. 23. 08:01
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha eddig nem edzettél akkor ez simán kövér kategória és nem skinny fat.

Ebben az esetben én nem tömegelnék már, vagy tartanám a súlyom vagy pedig deficitben lennék és mellette edzenék.


Ha kondiztál korábban hosszabb ideig akkor lehet tömegelni

2022. febr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriadeficiten alapuló étrend és progresszív súlyzós edzés. Ennyi. Semmi más nem kell neked, semmi más nem fog eredményt sem hozni. Semmi atomfizika nincs ebben.
2022. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: akkor miért nem írtad oda, hogy férfi? Mert akkor kevesebben válaszolnak? Ejj-ejj, akkor ne a válaszolót szidd, ha nem jól adod meg a kérdést... Nekem is első kérdésem lett volna, hogy Nő vagy Férfi? Mert nem mindegy.


Nincs miből ledobnod??? én 169 centin vagyok 64 kg és bőven van 3-4 kg amit le kéne dobnom ahhoz, hogy 15% testzsír alatt legyek, és én vagyok kicsit úszógumis, akkor te 70 kilók fölött 167 centisen vagy nem kicsit vagy, vagy az a nem iagz, hogy alapvető vázizmod van, mert ilyen súllyal kevés úszógumival elég izmos lehetsz.

Amúgy nehéz sajnos, nálam is és valszeg nálad is annyi az egész, hogy a napi mozgást [ "daily movement index (DMI)" asszem az angol kifejezés, itthon még nem nagyon láttam ] kell növelni, vagy heti 3-4x edzeni, ha van rá időd - mint írod. Amúgy elég szerintem szálkásítanod, mert kis izom azért azzal is fejlődik, főleg ha nem lekardiózod az izmaidat is, hanem leaerobozod mondjuk a zsírt csak, aztán ha van változás majd rátömegelsz max, de ha most tömegeléssel kezdesz aztán beleunsz vagy valami történik h nem lesz időd, akkor mégzsírosabb leszel, esetleg több izommal, de annyi. De ez csak az én véleményem, én így állnék neki.


25/F

2022. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha meg szeretnék szabadulni a hasamon és a körülötte lévő zsirtől,akkor jól gondolom,hogy először tömegelnem kellene és utána lepucolni magamróla zsirt?"

Ezt el kellene már felejteni. HA lepucolod magadról a zsírt, az izmot is le fogod pucolni. Figyelj oda az étrendre és rendes edzésed legyen

2022. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6


Pont ezert tomegelnék fel,hogy minél tobb izmot probaljak meg magamra pakolni.Persze a tomegeles alatt illik tisztan kajalni,hogy a lehető legkevesebb zsir jojjön rák.Majd a diétánal torekednem kellene,hogy kevesz izmot veszitsek.Talán ez butaság?

2022. febr. 23. 10:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanarra van szükséges, mint az emberiség többi, pár milliárd tagjának
2022. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Majd a diétánal torekednem kellene,hogy kevesz izmot veszitsek.Talán ez butaság?"

Igen, mert ha elkezdesz kalóriamínuszba menni, akkor a szervezet először az izmokat kezdi bontani, nem a zsírt. Hosszú évek, mire sikerül megtanítanod a tested, hogy védje az izmokat

2022. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, csak számold a kalóriákat, végezz progresszív súlyzós edzést (bár fizikai meló mellett azért ez nem ilyen egyszerű), aztán majd egyszer valamikor jól fogsz kinézni. Ennyi, ez így működik. Ilyen az élet. Másnak is ilyen. Mi a szarért kell mindig minden kérdés alatt túlmagyarázni a dolgokat?
2022. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!