Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 2 saját testsúlyos és 2...

Heti 2 saját testsúlyos és 2 súlyzós edzés kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Mellé megfelelő táplálkozás + pihenő. Hozható túledzés nélkül? Mindegyik edzésen teljes testet edzenék. Másfél éve járok parkba, eddig csak saját súllyal edzettem de elkell kezdenem súlyzózni is (katonai pályára készülök ezért kell erőteljesen mindkettő.)
2022. febr. 23. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha olyan edzést akarsz, hogy súlyzós napon, fekvenyomás, guggolás, felhúzás, evezés, mellről nyomás, bicepsz 2 kezes rúdal, stb... szabad testesen pedig, fekvőtámasz, egy lábas guggolás, tolódzkodás, húzodzkodás, stb... akkor sok a heti 4, mert az edzésnapok közt kéne 1-2 nap pihenő.
2022. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én évekig voltam katona, úgyhogy nem hiszem, hogy annyira erőteljesen jónak kéne lenned a saját testsúlyos edzés vagy a súlyzós edzés valamelyikében, úgyhogy annyira ne gondold túl ezt a katonaság dolgot, hidd el.

Egyébként én nem tudok elképzelni olyan edzésprogramot, amibe belefér a heti 4 teljes testes edzés naturálban, pláne magas intenzitással, úgyhogy szerintem kicsit lásd reálisabban a dolgokat.

2022. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ilyesmit képzeltem el, saját testes napokon klasszikus húzódzkodás több variációja, fekvők, tolódzkodás , bolgár guggolás plank stb.. Ez menne hétfő kedden , szerda pihi , csütörtök péntek teljes test 2-3 sorozattal , alapgyakorlatokkal meg egy két izolációval. Sok lenne?
2022. febr. 23. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Heti 4 nap teljes test edzés naturálban, az valóban felejtős. Túl fogod magad edzeni, és akkor azért nem fejlődsz. Inkább akkor csináld úgy, hogy A nap: súlyzós edzés, B nap: saját testsúlyos. Heti háromszor, A és B nap felváltva, tehát egyik héten: A B A, másik héten B A B, legalább 1 nap pihi az edzések között.
2022. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Meg amúgy az alapos bemelegítés, a sok nyújtás, az elegendő mobilizáció és a rendszeres hengerezés is kap helyet a hetedben, őrmester?
2022. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!