Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kivitelezhető a tömegnöve...

Hogy kivitelezhető a tömegnövelés?

Figyelt kérdés

Mielőtt elkezdek edzeni, összeállítom az étrendemet. Kicsit olvasgattam és annyit már tudok, hogy tömegnövelés esetén az én 70kg-hoz napi 5g/test kg szénhidrátra és 2g/test kg fehérjére van szükség legalább.


A haverok azt mondják, hogy ilyen mennyiségű szénhidrát bevitelnél "hatalmas belem lesz, meg dömper hasam".


Ez mennyire igaz? Hogy lehet megelőzni ezt?



2015. júl. 3. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazuk van félig-meddig. Szervezet függő minden. Attól, hogy xy 5g Ch-n nem zsírosodik, nem jelenti azt, hogy te sem fogsz. Én kb 3-3.5g Ch-val tömegelek, mert efölött zsírosodom, amit nem akarok, hiszen a jó kinézet fontosabb, mint az, hogy fél kilóval több izom jöjjön évente. Úgy előzheted meg, hogy elkezdesz te is 3g ch-val tömegelni, később pedig, ha úgy látod, hogy kell, akkor emelsz rajta.
2015. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4g körül érdemes kezdeni az átlagnak. Egy nagyon nehezen hízónak kellhet 7-8g is.
2015. júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És milyen jellegű szénhidrát forrást érdemes fogyasztani?


Én rizsre, illetve 4-8 tojásos tésztafélékre gondoltam.

2015. júl. 3. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább durumtészta, állítólag egészségesebb (és nem is sokkal drágább) + rizs (barnarizst szokták sokan ajánlani) + zabpehely (ha tudod emészteni, nekem nem sikerült... :D) + zöldségek
2015. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!