Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Combfeszítő izomra milyen...

Combfeszítő izomra milyen gyakorlatok vannak?

Figyelt kérdés
Ketté szeretném bontani a lábedzést: egyik nap fenék/combhajlító és egy másik nap pedig combfeszítő és vádli. A vádli meg az első lábnap az oké, de nincs nagyon más ötletem a combfeszítő megedzésére a guggolás és a combfeszítő gépen kívül. Valami ötlet? Hogy tudom pl a guggolást combfeszítő-centrikussá tenni?

2022. márc. 3. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A guggolás nem elég? Én évek óta nem használok gépet lábedzésre, és köszönöm, olyan combjaim vannak, hogy vádolták már miattuk kokszolással is. Vádlizás, kitörés, guggolás, felhúzás. Ha ezek folyamatos progresszióval megvannak az edzéstervedben, akkor szép lábaid lesznek, minden egyéb gyakorlat nélkül is.

És egyébként azt tudom tanácsolni, hogy mivel te nem vagy erőemelő, ezért törekedj a teljes mozgástartományú guggolásra. Ha kell, akkor mobilizálj, nyújts sokat, hogy ez működhessen. Hajrá, bőven elég lesz combfeszítőre a guggolás, ha jól csinálod, ne aggódj!

2022. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lábtoló is combfeszítő, a helyesen kivitelezett plankben is van combfeszítő, bolgár guggolás és más guggolási formák
2022. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Guggolás bőven elég
2022. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy tudom pl a guggolást combfeszítő-centrikussá tenni?"

Úgy, hogy csinálod

2022. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hogy tudom pl a guggolást combfeszítő-centrikussá tenni?"

Miért amúgy bicepsz centrikus?😂 Csak, mert a mai trendek miatt, nem lepődnék meg rajta.

2022. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Guggolás, kitörés variációk (sétáló kitörés, sissy guggolás, elöl guggolás, serleg guggolás, kitörés step padról stb...), térdfeszítő gép, lábtoló (lábfejek szűken, semleges tartással a támla közepén/alján helyezkednek el), bolgár guggolás, padra lépés.

Természetesen mindent akkora súllyal, hogy maximum 12 ismétlést tudj csinálni .

2022. márc. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Guggolásnál, ha a mozgást a csípőd indítja és a térded kevésbé kerül a lábujjak elé akkor farizom centrikus a gyakorlat. Minél jobban a lábujjak elé kerül a térded, annál inkább feszítő centrikussá válik a gyakorlat.
2022. márc. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!