Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért jobb a merevlábas...

Miért jobb a merevlábas felhúzás szabad súllyal, mint smith gépen? L

Figyelt kérdés
Én szabad súllyal szoktam, szimplán mert jobban szeretem, és megszoktam már. De láttam olyan videókat ahol smith gépen csinálta valaki, és sokszor leszolják. Miért rosszabb azon?
2022. márc. 15. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cél a feneked és a combhajlítód megedzése (esetedben gondolom ez), akkor a merevlábas felhúzás a jolly joker, a legjobb gyakorlat. Ezt smith gépen, egy kötött, anatómiailag a gyakorlathoz nem optimális mozgástartományú kereten végezni ezerszer hatékonytalanabb, mint szabad súllyal. De egyébként sem tudok elképzelni olyan alapgyakorlatot (deadlift), vagy annak variációját (merevlábas felhúzást), amit célszerűbb lenne valamilyen gépen végezni, mintsem szabad súllyal.
2022. márc. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából a smith gépnek felhúzásnál szerintem nincs értelme, mert legrosszabb esedben eldobod a kétkezeset ha nem bírod és ennyi(amit mondjuk egy kinyomásnál nem tehetsz meg mert fájdalmas élményed lesz).

Illetve lekorlátozza a mozgásodat

2022. márc. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csinald ugy ahogy jobban erzed. En keretben + padon csinalom. En sokkal jobban érzem ugy.
2022. márc. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!