Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akkor is lelassul 2 év után a...

Akkor is lelassul 2 év után a fejlődés, ha eddig szarul edzettem, és nem igazán fejlődtem?

Figyelt kérdés

Szoktam látni, hogy írjak sokan itt is, illetve különböző magyar és külföldi edzős oldalakon, hogy 1-2 év után belassul/leáll a fejlődés... Na most nekem hamarosan 2 éve, hogy elkezdtem edzőterembe járni. Ezalatt a 2 év alatt egy nagyobb kihagyásom sem volt, még a covid-hullámok alatt is tudtam járni edzeni, mégis úgy érzem, hogy nem nagyon változtam semmit. Rengeteg helyről hallani, hogy a fejlődés kulcsa a progressive overload, (azaz, hogy az idő elteltével fokozatosan emeljük a súlyokat). Ennek ellenére vannak bizonyos gyakorlatok (főleg váll és kar), ahol nemhogy emelni nem tudom, de még azzal a súllyal sem tudom megcsinálni, amivel eddig még ment. :/

Így néztem ki tavaly: [link] [link]

És így nézek ki most: [link] [link]

2 évvel ezelőtti képem sajnos nincsen, de akkor is hasonlóan néztem ki, mint ezeken.

A felsőtestem eléggé le van maradva a lábamhoz képest, a versenysport miatt, amit 12 évig űztem. Gondolkodtam azon, hogy lábra egyáltalán ne edzek, de mindenhol azt lehet látni, hogy "never skip leg day", meg hogy nagyon fontos a lábedzés, mert akkor dolgoztatja meg az ember a legnagyobb izmait, ezért akkor termelődik több tesztoszteron, ami az izomfejlődést is elősegíti. Ezért nem tudom, hogy most edzek-e lábra vagy sem?

Most így osztom be a heti 5 edzésemet:

Hétfő: Mell, hát

Kedd: Kar, váll

Szerda: Pihenés

Csütörtök: Láb

Péntek: Mell, hát

Szombat: Kar, váll

Vasárnap: Pihenés

Minden edzésen 8 gyakorlat, 4 kör és 8-12 ismétlés. Ez kb egy órát vesz igénybe, majd utána hasazok, és nyújtok 15-15 percet, így összesen másfél óra egy edzésem.

Jó ez így? Vagy mit csinálhatnék másképp?

175 cm vagyok és 66 kg. A sulis mérleg szerint 14% a testzsírom, bár szerintem inkább 17-18% körül lehet. Nekem olyan 10-12% lenne a célom, hogy vizuálisan is látható legyen a változás. Nehéz így, mert egyszerre izmot is szeretnék építeni, de testzsírt is szeretnék csökkenteni, szóval nem tudom, hogy most tömegelni, vagy szálkásítani kéne, ezért inkább egy ilyen body-recomposition-t (testátalakítást) próbálnék csinálni, bár nem igazán akar összejönni... Egyébként szerintem nem lenne ideális nagyon betömegelni, mert alacsony vagyok és mezo/endomorf a testalkatom.

Az evéssel úgy állok, hogy nagyon sokáig a kalóriadeficitre törekedtem. Számoltam a kalóriákat, napi 1600-at ettem, mert csak azzal tudtam testzsírt veszteni, de nagyon kevésnek éreztem, ezért most elkezdtem azt csinálni, hogy csak napi 3x eszek, de nem számolgatok. Egyébként kisebb koromban csináltam ketogén diétát, amivel sokat fogytam, de nem tudtam hosszútávon tartani, mert szénhidrát nélkül erőtlennek, fáradékonynak éreztem magam. Emellett még szedek minden nap 3-5g kreatint, és edzések után 30g fehérjét, bár ez tudom, hogy max az 1%-át teszi ki az egésznek.

Sok velem kb egyidős (16-20 éves) srác fél év alatt úgy kib@ssza magát, hogy csak nézek. És ilyenkor kérdezem meg magamtól, hogy most valamit nagyon nem jól csinálok, vagy csak szimplán rossz a genetikám? Aztán ott van az is, hogy mivel már 2 éve edzek, lehet, hogy mostmár hiába változtatok meg valamit, úgyse fog annyit számítani, mintha eleve úgy kezdtem volna...

Ui.: Köszi, ha legalább végigolvastad! EZ NEM TROLLKÉRDÉS! Tudom, hogy itt sokak hobbija az, hogy mindenre odaírják, hogy "mit trollkodsz itt te hülyegyerek", de egyszerűen csak vagyunk néhányan, akik azért írunk néha megkérdőjelezhető dolgokat, mert nem vagyunk annyira tapasztaltak, és csak segítséget szeretnénk kérni. Tényleg nagyon örülnék neki, ha megosztanátok velem hasznos tapasztalatokat és észrevételeket. Csak azt szeretném megtudni, hogy mit csinálhatok rosszul, illetve, hogyan lehetne hatékonyabb a fejlődés?



2022. ápr. 4. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Van itt minden mint a cigány lagziban.

Láb edzés kell. Ez tény ennyi.

A felosztásod meg hulladék.

Hétfőn beteszed a két legnagyobb izomcsoportot. Majd másnap még egyszer megterheled a karodat. Mert ha hiszed ha nem amikor fekve nyomsz akkor a vállad és a triceps zed is dolgozik. Meg amikor evezel akkor meg a bicepszed.

Szóval ja ennek fussál neki még egyszer.

2022. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem az idő a lényeg. Hanem a felszedett max izomtömeg, amit elérhetsz az első, második, 3...évben..

Jobbanmondva pld ha 10 éve edzel és nulla izmot szedtél fel még mindig kezdőnek számítasz.

Ugyhogy a válasz nem lassul,mert nincs akkora izomtömeged, hanem ha rendesen edzesz gyosulni fog.

2022. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha eddig kalóriadeficitben voltál, az megmagyarázná, miért nem nőttek az izmaid.
2022. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nemsok kulonbseget latok a kepek kozt es azt se mondanam, h a felsotest le van maradva a labhoz kepest mert lab se nagyon van 😀

A felosztas nemjo. Mellet nem edzunk hattal ha mar 3napos..

A kaja meg keves.. ne dietazzgass meg foleg ne ketozz. Egyel feherjedusan de a jo szenhidratok meg zsirok is kellenek. Inkabb tegyel be kardiot is

2022. ápr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!