Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől van izomgörcsöm a...

XXNeonSmashXx kérdése:

Mitől van izomgörcsöm a bicepszemben?

Figyelt kérdés
Korábban sosem volt izomgörcsöm a bicepszemben (vádlimban volt már), tegnap a bal feszült meg úgy, hogy 1 percig kellett masszíroznom mire kioldott, ma pedig a jobb fáj és nem is merek ráfeszíteni. Mostanában egyre többet edzek, meg napi 8 órában építkezésen dolgozom, de meg van a 8 óra alvás is. Az étrendem még nem tökéletes, a napi kalóriám meg van, napi multivitamint is szedek, de éppen növény alapú étrendet próbálom megtanulni, szóval lehet, hogy a hús elhagyása miatt lépnek fel mellékhatások.

#edzés #makro #izömgörcs
2022. ápr. 6. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Folyadékhiány, izomfáradtság, elektrolitok hiánya (nátrium (só), kálium, kalcium, magnézium) a három leggyakoribb ok.
2022. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Napi 1,5-2 liter vizet iszok, sót is használok, kálium bevitelem megvan (napi szinten eszek banánt, narancsot, mellette paradicsom, krumpli).

Nekem a kalcium és a magnézium a gyanús. Hogyan tudnám bevinni, ha nem fogyasztok tejet és tejtermékeket?

2022. ápr. 6. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kálcium hiány a modern világban rohadt ritka, ugyanis az élelmiszereink többsége bőven elegendő kálciumot tartalmaz. Sokan konkrétan krónikus kálcium-túladagolásban vannak.

A magnézium hiánya már sokkal valószínűbb. Azt egy sportolónak elég nehéz pusztán élelmiszerből fedezni. Fogyassz sok hajdinát és zabot, de ha valóban magnéziumhiány okozza a tüneteket, akkor valószínűleg nem úszod meg, hogy kiegészítő formájában vidd be azt a több száz miligrammot.

Azért ha nagyon zavaró a probléma, akkor menj el vele orvoshoz. Jobb a béke.

2022. ápr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor marad a magnézium, vagy a túlterhelés. Ahogy a 3-as írja, a kalciumhiány szinte kizárható az élelmiszereink, és a kemény vizek miatt.

Simán lehet, hogy ez a több edzés, plusz fizikai munka hozta ki, vagy izomkifáradás, formájában, vagy a nagyobb terhelés, több izzadás formájában leesett a szokásos alá a magnézium (vagy só) szinted.

Magnézium pótlására valami kiegészítő lesz a legegyszerűbb.

2022. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Túlerőltetted. Ha már nem okoz fájdalmat, edzhetsz rá újra, addig pihentetni kell
2022. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vegyél magnézium olajat. Es azzal fujd be. Nekem bejott pl. Vádlinál. Ezen kivul szedj magnéziumot, ha lehet magnezium-oratat-ot, vagy magnézium-biszglicinátot, ezek szivodnak fel a leghatekonyabban.
2022. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyomelemek tápanyagok mellet azt is érdemes átgondolni hogy mennyi az a "mostanában többet edzek"Pihenteted eleget a karjaidat?

Azért azt se feledjük el hogy egy kis izomról beszélünk éshát sokan ,egyszerűen felfoghatatlan okból rengeteg sorozattal edzik.A lábra csinál 6 sorozatot,a bicepszre megy 20 at.A bicepsz kap másodlagos terhelést is,a lab meg nem.

Érted a nulla logikát benne?


Plusz ott van még az építkezés.

Emelgetsz egész nap meg cipekedsz.

2022. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, a hajdináról életemben nem hallottam még, de majd megkóstolom.

Tervezek teljes vérképet csináltatni, hátha ott kiderül milyenek az értékeim.

Egyébként ma már semmi bajom, ha izomból feszítem, akkor is csak enyhe izomlázat érzek. :D

2022. ápr. 7. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:

A hajdinát istenien el lehet készíteni, úgyhogy ajánlom.

Általános vérképen alapvetően nem néznek nyomelemeket. Sóháztartást néznek értelemszerűen, de nyomelemeket (pl. magnéziumot) nem, azt külön kell igényelni.

Valószínűleg semmi gebasz nincs. Szimplán csak ki van fáradva az izomzatod. Figyelj a regenerációra is, pláne fizikai meló mellett. Hajrá!

2022. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor a kérdést megláttam, első reakciómat jöttem írni: a sok dzsokó az ok. Hát, a te esetedben pont nem ilyesmi van, rendesen túlterheled.
2022. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!