Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor kell nyújtani?

Mikor kell nyújtani?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy végén kötelező. Szoktam is..

De közben is kell? Illetve bemelegítésnél is? És hova mindenhova? Pl hasra is? Mert az érdekesnek tűnik nekem ..

23/L



2022. ápr. 7. 01:07
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Nyújtani valóban kötelező, ha jót akarunk magunknak, de nem kötelező az edzés végén. Én sok értelmét sosem láttam az edzés végi, bedurrant állapotban lévő, elfáradt, megdolgoztatot, megdagadt szöveti állománnyal rendelkező izmokat 5-10 percig nyújtogatni. Lehet, de nem kötelező. Én edzés végén közvetlenül inkább a hengerezést javaslom, de ez már egyéni preferencia.

Nekem van egy különálló gyógytorna napom, amikor nem erősítek, nem súlyzózok, csak nyújtok, mobilizálok, hengerezek, jógázok. Ennek a sok éves tapasztalatom alapján több haszna van a fejlődésemre és a regenerációmra nézve, mint az edzés végi néhány perces stretchingnek.

Edzés közben felesleges nyújtani, sőt akár sérülésveszélyes is lehet, ugyanis rideggé teszi az adott izmot, ami terhelés alatt könnyebben sérül. Éppen ezért nem ajánlott se edzés előtt, se közben a statikus nyújtás. Dinamikus nyújtás természetesen alapvető része a bemelegítésnek, de közben már nincs túl sok relevanciája. Az edzés előtt kell elvégezni azt a bemelegítést, azt az előkészítés, azt a dinamikus nyújtást, ami biztosítja a helyes és kockázatmentes mozgást az edzés során.

És hát igen, minden fundamentális izmot célszerű nyújtani, így az egyenes hasizmot is. Az emberek 95 százalékának ráadásul pont rohadtul kötött és megrövidült terület a hasizom, ezért azt pont kiemelten fontos lenne nyújtani (a tartásod és a gerinced is megköszönné).

2022. ápr. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Edzés végén, lehetőleg teljes testre
2022. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Suncira is kell nyújtani ,

Gyere mutatok pár pózt :)

2022. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!