Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez hosszú kihagyásnak számít?...

Ez hosszú kihagyásnak számít? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Bölcsességfogműtétem lesz, és az orvos azt mondta, egy-két hétig nem ajánlott edzeni. Az a baj, hogy négy hónapja kezdtem, és most látszik már a fejlődés, és félek, ha egy hét is kimarad, akkor nagyon visszafejlődöm, és kezdhetek mindent újra. Vagy ennyire nem drasztikus ennyi kihagyás? Valamit tehetek, hogy szinten tartsam magam? 29F
2022. ápr. 16. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Két hét kihagyás semmi. Négy hónap alatt te semmi olyan izomtömeget nem pakoltál fel, amit két hét kihagyás tönkretenne.

Ha kihagysz két hetet, akkor kb. két edzés után ugyanott leszel, mint előtte. Nyugi, kedves huszonkilencef!

2022. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

En a 2 hetet tulzásnak tartompersze tudom a bölcsességfog. bla..bla..bla

Kihúztak en már 5 ik napon edzettem.Előbb is tudtam volna,csak vartam.


1 dolog a lényeg.Képződik egy ugynevezett alvadtvér dugó a kihúzott helyen.Ez nagy erőltetésre,szívogatásra ki esHET,tehát nem feltetlen fog,de előfordulhat.Ekkor sem halsz meg,vagy ilyesmi,csak innentől kezdve jobban fáj, és lasabban gyógyul be.De begyógyul!!A fogorvosod csak egy tuti biztos időintervallumot adott meg,ami után 100% hogy ez nem történik meg.Az első 2,3napot hagyd ki.Aztán ha nincs panasz,akkor elkezdhetsz edzeni.Szépen nem ,úgy mint egy állat hogy nekiállsz 150 nel felhúzni meg fújtatsz es lila a fejed!!

Persze ha kivárod a 2 hetet az sem tragedia.Annyit kibirsz.Az erőd gyorsan visszatér majd.

Semmire se akarlak rabeszelni,ahogy jónak látod.

2022. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

12-14 nap kihagyás kell, hogy a szervezet megérezze a kihagyást

egyébként ez mindig ilyen, én most 3 hetet hagytam ki betegség miatt. kb 2 hét alatt ott fogok újra tartani ahol abbahagytam és onnan megy tovább a fejlődés. amikor 7 hónapot hagytam ki (covid és szövődmények), akkor kb egy hónap alatt visszaszereztem az azelőtti formám.

igazából ha megvan egy forma, utána sokkal könnyebb visszaszerezni mint amilyen elölről kiépíeni

2022. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!