Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Indul olyan személyi edző...

Indul olyan személyi edző kurzus Debrecenben amihez nem szükséges érettségi bizonyítvány?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 21. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Alapfeltétel mindegyiknél már az érettségi.

Régen volt a 34-es okj-s sportoktató ahová nem kellett érettségi. Egy időben a fitness instruktor is így volt úgy tudom.

Amúgy nem szükséges ilyen papír ha nem vagy a terem alkalmazottja,úgy is tarthatsz személyi edzéseket.(Legtöbb helyen a személyi edző nem a terem alkalmazásában áll) Egy jó fizikum és szakértelem kell.


Hidd el akinek van valami papírja hogy valami csodaképzőn tanult,lehet hogy gyakorlati szinten totál nulla lesz nulla fizikummal,mint akinek nincs papírja.

És ez a legtöbb esetben így is van. Én is ezt végzem,és ha látnád kik tanulnak még, fognád a fejedet te is. Sajnos hogy inkább az ilyenek fognak papírt szerezni,jogtalanul a szakmát lejáratva.

2022. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodtam, hogy az olyanok akik életükben nem láttak sulyzot elvégzik, míg a szakmában jartasok nem tudják mert nincs érettségijuk. Mégis mi köze van a román erettsegimnek hogy, személyi edző legyek?(többi érettségi tantárgyal nincs gondom) Na de ez a két kérdés is érdekelne:1) nyelvtudást igényel a tanfolyam? 2) ez az okj-s dolog már nem működik?
2022. ápr. 21. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem igényel nyelvtudást. A latint kell tanulnod mert az izomzat,csont,ízületeket latinul kell tudnod. (Ez is minek? Az edzettnek sem latinul mondod hogy na most megyünk pectoralis major edzésre)


Igazából az OKJ annyiban változott (2022) hogy sokkal jobban szivatják a hallgatókat,ezáltal többet kell fizetniük pót/vizsga díj fejében. Nincs már szinte gyakorlat,csak kőkemény elmélet,ami online zajlik a képzők 90 százalékánál,akkor gondolhatjátok mennyire színvonalas a képzési tanterv. Ehhez hozzá jön egy eléggé magas követelményrendszer is.

Nem a képző hanem egy vizsgaközpont fog vizsgáztatni vadidegen "oktatókkal" ahol szintén a szivatás fog menni, konditermet sosem látott oktatókkal. (Ezt nálunk el is mondták).


Összegezve aki ilyen képzésekre akar menni,az két évet elkésett. Az OKJ változása előtt kellett volna inkább.


Én inkább járnék egy testépítő versenyzőhöz,vagy egy jó fizikumú edzőhöz,mint egy csodaképzésen tanult nulla fizikumú edzőhöz.

2022. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehangoló ezt olvasni...
2022. ápr. 21. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
33%

Ha mégis személyi edző leszel, mondom a tuti tippet. Először is kokszolnod kell, hogy baromi jól nézz ki, majd kitalálni valami látványos gyakorlatsort, amit be tudsz adni mindenkinek, hogy te találtad ki és attól lettél izmos. Étrenddel is hasonlóan kell eljárnod. Természetesen naturalnak kell vallanod magad, ez nagyon fontos! Ha nem izmosodnak, akkor ráfogod, hogy extraszar a genetikájuk. Ezzel nem cseszel ki velük, mert a legtöbb ilyen ember a látványos, pucsítós, feszítgetős, pumpálós gyakorlatokat szeretné végezni. Aki alapgyakorlatokat akar, az úgyis önállóan fog edzeni.

Esetleg köredzéssel is fűszerezheted, már az első edzésen végezd ki őket!

2022. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#3 Teljesen igazat írt. Tapasztalat sajnos.
2022. ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!