Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mire számítsak a konditeremben?

Mire számítsak a konditeremben?

Figyelt kérdés
Holnap lesz az első napom. Évekig kerestem edzőpartnert, de nem találtam. Rájöttem, hogy csak akkor lesz ebből valami, ha magam indulok el. Személyi edzőért nem tudok fizetni. Elég vékony, nyomi srác vagyok, de már egy ideje itthon edzegetek. Voltam korábban már edzőteremben, pár gyakorlat rémlik, meg össze is írogattam, hogy mit fogok csinálni. Mire figyeljek?

2022. ápr. 24. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj, hogy képezd magad edzés, étkezés és regeneráció tekintetében, minden szempontból, hogy ne legyenek az első hónapjaid (rosszabb esetben éveid) kidobott szarok.

Még most az elején tanuld meg, hogyan kell edzést programozni, progressziót tartani, sporttáplálkozni, kalóriát számolni, melegíteni, nyújtani, aludni. Ezek megtanulása nélkül nem lesz hosszútávú fejlődés. Talán még rövidtávú sem. Ha viszont megtanulod ezeket, akkor szép eredményeket lehet elérni naturál hobbi szinten is.

2022. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
56 kiló vagyok 175 centivel. Az lenne a célom, hogy év 8 hónap alatt felmenjek 65-70 kilóra, de gondolom azért ez hiú álom.
2022. ápr. 24. 14:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

8 hónap alatt simán fel lehet szedni 10-15 kilót, csak nem izomban.

Ne a mérleget, meg a testúlyt nézd, és csak abban jelölj ki magadnak célt. A testsúly csak egy dolog. Nézd a tükröt, a kinézetet. Aki gyúr, annak úgyis az lesz a lényeg, hogy hogyan néz ki, hogyan alakul az izomzat.

8 hónap alatt már a kezdeti állapothoz képest nagyon szép kontrasztot el lehet érni. Ez legyen a cél. Meg hogy megtanuld az alapokat és hogy erősödj. Mindig azok a kezdők szokták megszívni és semmire sem vinni, akiknek ez nem elég, hanem mindent is akarnak pár hónap alatt, amikor a tudásuk és a tapasztalatuk nulla. Te ne tartozz közéjük.

2022. ápr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megmondom őszitén, alap elméleti tudásom már van, viszont nem szeretnék semmilyen edzéstervet követni. Annyi, szinte gyerekkorú srácot látok iszonyat szépen kigyúrva, nem hiszem, hogy akkora nagy rakétatudomány lenne. 26 éves vagyok, biztosra kell mennem, mert igaz én sem akarok éveket elcseszni és egy szálkás csontvázként végezni.
2022. ápr. 24. 14:29
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Akkor azért csak kéne egy edzésterv, mint mindenki másnak is. Nem gondolja, professzor úr?
2022. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem egy olyan embert tudnék linkelni akik nem követnek edzéstervet és mégis jól néznek ki.
2022. ápr. 24. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig ezerszer annyit, akik követnek.
2022. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos meg lehet csinálni edzésterv nélkül is, de a tapasztalat és a kutatások azt mutatják, hogy az izom a rendszeres és progresszív terheléstől nő. Ha neked ez a célod, akkor érdemes edzéstervvel nekiindulnod, hogy ne járj úgy, ahogy az első válaszoló sugallta, hogy sok hónapot/évet dobsz ki a kukába.
2022. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elbeszéltünk egymás mellett. Én az edzésterv alatt arra gondoltam, hogy a gyakorlatokat fejben összerakom, nem pedig más, saját magára kipróbált edzéstervét csinálom végig. Természetesen néztem videókat, olvastam.
2022. ápr. 24. 20:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért beszéltünk el esetleg egymás mellett, mert érthetetlen zagyvaságokat írsz. Edzésterv alatt mi se a shopbuilderről letölthető sablonokat értjük, hanem az egyénre szabott tréning programot.

Ha van egy egyéni tervezeted, ami jó, optimális, progresszív, akkor nem lesz baj. Ha melette stimmel a táplálkozás és a regeneráció is, akkor pláne nem lesz baj. Ha valamelyik nincs meg, akkor van baj.

2022. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!