Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tapasztalt kondisok segítség?

Palfydanka kérdése:

Tapasztalt kondisok segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok, és szeretné elkezdeni kondiba járni, hogy egy kicsit izmosodjak. Főleg a farizmokra és felső testre, hasra szeretnék hangsúlyt fektetni, mert sajnos elég lapos vagyok:/.

A kérdéseim a következők lennének:

Ha izmot szeretnék építeni, akkor mindenképp fontos például edzések után fehérjét inni? Ha igen, esetleg tudtok olyat ajánlani ami nektek bevált?

A kajára szeretnék nyilvánvalóan figyelni, fogyni maximum egy icipicit szeretnék (165 cm, 53 kg). Emellett milyen gépeket és gyakorlatokat javasoltok?

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2022. máj. 7. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress fel egy edzőt, erre itt nem fogsz választ kapni. Semmit nem tudunk rólad, így nem tudunk sem edzéstervet, sem egy teljes napi étkezést írni neked. Másrészt ezt nem csinálják ingyen. Az hogy igyál fehérjét edzés végén, az nagyon kevés.
2022. máj. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Keress fel személyi edzőt! Ő ha tapasztalt tanult edző,akkor személyre szabottan megtervezi az általad kérteket.

Bár 165cm/53kg nem igazán értem hová akarsz fogyni....

Nincs olyan hogy helyi fogyás,"hogy csak hasból akarok fogyni". Szedsz fel izmot ami nem 1-2 hét és változni fog a testösszetételed.


Fehérjét nem kötelező inni,az izmod nem egy szivacs ami felszívja azt és ezáltal megnő,de sajnos az emberek javarésze ezt hiszi. A fehérje turmixok csak táplálékkiegésztők,ehhez célhoz megfelelő táplálkozás is szükséges.

De úgyis megveszed: A tejsavó fehérjét javaslom.

2022. máj. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell fehérjét inni ha edzés után tudsz enni.

De ha mégis vennél (én pl. inkább eszem, mint iszom, tehát teszem zabkásába, protein palacsintába stb, így mindig van itthon), akkor tejsavó és én nagyon szeretem a Gymbeam és a Myprotein termékeit.


A helyedben edzővel kezdenék. Mikor először lementem én is így tettem. Segít megtanítani a gyakorlatok helyes kivitelezésére.

Egyébként popsira főleg csípőemelés, felhúzás, guggolás, kiegészítésnek kitörések.

Felsőtestre hosszú lenne felsorolni mindent és egy izomcsoportra is rengeteg gyakorlat van.

A youtube is a segítségedre lehet. Tele van edzős tartalommal.

2022. máj. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!