Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vállra melyik a jobb gyakorlat...

Vállra melyik a jobb gyakorlat? Mellről nyomás állva rúddal, vagy inkább vállból nyomás egykezessel? Esetleg mindkettő elengedhetetlen?

Figyelt kérdés
2022. máj. 15. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő remek gyakorlat, és felesleges anatómai szőrszálhasogatás lenne azt feszegetni, hogy hipertrófia szempontjából melyik optimálisabb. Én jelenleg kézisúlyzóval végzem, ami talán a mozgáspálya miatt jobb, mint a rudas mellről nyomás, de tök mindegy. Valamelyik legyen bent az edzéstervedben. Mindkettőt belerakni szerintem felesleges, mert valójában ugyanarról a mozgásmintáról beszélünk.
2022. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó. Azt csináld, amelyik az izületeidnek kevésbé megterhelő. Ha az egykezes nyomáshoz leülsz, az a derék számára biztos hogy jobb, mint az állva nyomás.
2022. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Én állva csinálom. Kellően erős hozzá a törzsizomzatom, hogy ne okozzon gondot az állva nyomás, továbbá hordok övet, ami meg amúgy is gátolja a gerinc túlzott extenzióját.
2022. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó, de: állva törzsből és lábbal stabilizálnod kell a rudat magad felett, dolgozik közben a hasizmod, farizmod, bordaközi izomzatod, az izmok a talpadban és miegymás amivel stabilan állsz egy instabil nehéz rúddal a kezedben. Ha ez beleillik a céljaidba, akkor állva csináld.
2022. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazából a vállad szempontjából kb mindegy. Állásnál egyértelműen több izom stabilizál, de ezzel a gyakorlattal nem azoknak az izmoknak a megdolgoztatása a cél.


Én jobban szeretem állva kétkezessel csinálni de ez csak személyes preferencia.

2022. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Állva rúddal csinálom. Leginkább azért mert 28 kilós egykezessel kezdeném, és onnan csak felfelé mennék súlyban, és utálom a dög nagy kézisúlyzót felerőltetni a vállamhoz. De váll edzés szempontjából kb. egyenértékű a két gyakorlat, szóval amelyiket szeretnéd.
2022. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hipertrófia szempontjából nincs lényeges különbség, mindkettő tökéletes gyakorlat.

Én volt, amikor állva csináltam, volt, amikor egykezesekkel, most pedig gépen csinálom, mert sokkal jobban rá tudok koncentrálni az izomra úgy, hogy nem kell foglalkoznom a testtartással annyit.

2022. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ulve egykezessel ha csak a vall a lenyeg
2022. máj. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha elég erés a törzs izomzatod és megvan a technika akkor állva
2022. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!