Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hányszor kell ez izmot edzeni...

Hányszor kell ez izmot edzeni egy héten, és milyen izmokat kell egyszerre edzeni?

Figyelt kérdés

Szóval otthon edzek, nem járok el edzőterembe, de az érdekelne, hogy milyen izmokat érdemes egyszerre edzeni? (hallottam már sokfélét, de nem tudom eldönteni, szóval kérlek irjátok le) illetve ha 3 felé bontom az izmaim edzését és ezt folyamatosan egymás után nyomom le.

pl:

hétfő: 1.edzés

kedd: 2.edzés

szerda: 3.edzés

csütörtök: 1.edzés

péntek: 2.edzés

szombat: 3.edzés

vasárnap: 1.edzés

hétfő: 2.edzés

és így tovább...

ez így jó lehet?

Előre köszönöm a válaszokat.



2022. máj. 22. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Kezdőként semmit sem kell bontogatni, meg szerintem amúgy se de ez az én veleményem. Szóval leírhattad volna milyen felszerelésed van, mi áll rendelkezésre, hogy edzeni tudj. Guggolni, fekvenyomni, húzódzkodni, tokódzkodni tudsz? Van hosszú rudad? Mid van, mennyi súly?
2022. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Húzóckodni tudok (van húzóckodó), van 0.5, 2, 3 és 5kg os súlyzó, illetve van egy kettlebell az 6kilós, meg a fekvőtámaszhoz ilyen keret, amin tudok támaszkodni (mert fájni szokott a csuklóm)
2022. máj. 22. 22:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a mell bicepsz :D

Egyébként kevés a súly, nem tudsz mindent edzeni rendesen hogy szép formás legyél.

Eleinte amid van fejlődsz látszatra, meg erőben. De utána nem fogod tudni növelni a súlyt, és kevés lesz. Ezért lenne jobb a terem az alapok miatt, meg tapasztalat szerzés céljából.


1. Váll tricpesz

2. Hát bicepsz

3. Mell has

4. Láb

5-6 pihenő és ism.

2022. máj. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, terveztem, hogy később vagy eljárok edzőterembe (tudom, csak a kifogások, de most jelenleg az iskola nyáron meg a munka miatt nem lesz sok időm😅) de ha kevés lesz a súly veszek nagyobbat, vagy esetleg olyat ami állítható.


Illetve egy technikai kérdés. Hogyan edzed úgy a páros izmokat (pl tricepsz-bicepsz) hogy a másikat ne eddz-d? Mármint ha nézünkakár egy húzóckodást (hogy valami alap gyakorlatot írjak) akkor ugye felfelehúzásnál bicepsz(nagyrészt, mert ha jól tudom még a hát is besegít) leengedésnél pedig tricepsz (nagyrészt itt is) szóval ez hogy kivitelezhető? Hiszen ha behajlítom a karom a bicepszel azt ki is kell nyújtanom.

Bár lehet az amatőrségem miatt gondolom ezt így, és teljesen hülyeség amit feltételezek.


Az eddigi válaszokat köszönöm.

2022. máj. 23. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Húzódzkodásnál nem kap a tricepszed nagy terhelést. Valamennyit persze kap, de elenyésző. Kezdőként mivel baba súlyaid vannak, ezek menjenek: Húzódzkodás, tolódzkodás, kitörés, fekvőtámasz, esetleg ausztrál evezés vagy hogy hívják,és bármilyen has gyakorlat. Garantálom eleinte ezekkel is elleszel,alapgyakorlatok fogsz velük tudni fejlődni. Ha meg kondi közelébe kerülsz írj ki új kérdést és segítünk abban is. Ja és nem kell az izmokat külön bontani, legyen 3 edzésed egy héten és ezek amiket írtam mind menjenek. Mire ezeket "kimaxolod" az se 2 nap lesz szóval neaggódj:)
2022. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, és a segítséget.
2022. máj. 23. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!