Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sport táplálék kiegészítők...

Sport táplálék kiegészítők nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyerekkoromtól fogva imádtam sportolni. Egy hónapja pedig 49kg-mal és 174cm-rel elkezdtem kondiba járni.


Kardiót csak bemelegítésnél csinálok mivel adataimból adódóan nincs rá szükségem (pedig nagyon szeretek futni) az edzés túlnyomó része a súlyzózásra koncentrál.

Főleg fenékre mert eddig nem nagyon volt sajnos.

Igyekszem megfelelő mennyiségű táplálékot bevinni a kalóriadeficit elkerülése érdekében.


Az a kérdés merült fel bennem, hogy lehet-e látványos eredményeket (idővel természetesen) elérni pl fenéknövelésnél mindenféle táplálék kiegészítő mentesen, vagy mindezek esszenciálisak a fejlődéshez?


Ha pedig igen, miket ajánlotok?


(Olvasgattam az interneten, de ebben a világban én teljesen új vagyok, valójában azt sem tudom mitől kéne tartanom és mire kéne nagyon odafigyelnem)



Köszönök minden értelmes választ és segítséget!


18/L



2022. máj. 23. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

"Az a kérdés merült fel bennem, hogy lehet-e látványos eredményeket (idővel természetesen) elérni pl fenéknövelésnél mindenféle táplálék kiegészítő mentesen, vagy mindezek esszenciálisak a fejlődéshez?"

Tehát az a kérdés, hogy van-e esszenciális seggnövesztő tápkiegészítő? Akkor a válasz a következő: nincs!

2022. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Kézrátétellel instant fenéknövesztésr vállalok. Mellékhatásként piros foltok megjelenhetnek.
2022. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze, táplálékkiegészítők nélkül is lehet fejlődni. A jól összerakott és kemény edzés, elegendő pihenő és a táplálkozás a lényeges. A többi csak egy kis pluszt tud hozzáadni.


Lehet inni fehérjét edzés után, de ha tudsz edzés után kajálni és egyébként napi szinten szilárd kajából is be tudod vinni a szükséges fehérje mennyiséget, akkor szükségtelen. Én pl. csak reggeli zabkásába használom, mert finom és praktikus.


A kreatin még egy hasznos kiegészítő ha erő növelés a cél. De ez se csodaszer, ad némi pluszt.


Személy szerint a BCAA-t feleslegesnek tartom edzés közben inni, annyira minimálisan ad hozzá a fejlődéshez.


Ha esetleg van még kérdésed, írj privátban nyugodtan és ha tudok, segítek. :)

2022. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Benne van a nevében, hogy kiegészítő. Semmire nem valók szinte, én fehérjét szoktam inni nagyon ritkán ha valamiért nincs étvágyam. Táplálkozz kalória és fehérjedúsan, olcsóbb mintha ilyeneket innál és az emésztésednek is jobb. Csak tudnod kéne, hogy kb mi az a kalóriamennyiség ahol már el tudsz kezdeni izmososdni.
2022. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
31%
Fehérje port használok szilárd kaja mellé pluszba, mivel nem vagyok oda a húsokért, ezért napi 200-300g húsnál többet nem fogyasztok, GymBeam ProAmino-t használok, azt vettem észre hogy sokkal gyorsabban regenerálódok, egyszer megéri kipróbálni egy két tápkieget, lehet nálad hatásos lesz, míg másnál nem működik hatékonyan. Legyen rendben a kaja edzés és ha anyagilag megengedheted magadnak akkor..
2022. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak ismernék olyan embert, aki a GymBeam ProAminótól gyorsabban regenerálódik. Bárcsak működnének ezek a szarok.
2022. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Uhh, ilyen kóros alultápláltság mellett én eleve nem kezdenék komolyabb edzésbe orvosi konzultáció és felügyelet nélkül. Hogyhogy nem kórházban vagy, és infúzió csepeg beléd?
2022. máj. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
48%

Rengeteg a kiegészítő a piacon, de én hasznos max a fehérjét és a kreatint tartom, ill. EAA-t szoktam még inni főleg izomvesztés elkerülése érdekében (futok is).

Igaz, hogy megfelelő táplálkozással nincs szükség semmire sem, de a megfelelő táplálkozás nagyon nagy odafigyelést, időt, stb.-t igényel, így kényelmesebb a fehérjepor.

Neked lehet, hogy célszerű lenne valami tömegnövelőt is nézned, legalább a kezdeti időszakban, mert szerintem nagyon soványka lehetsz.

2022. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy rögtön a válasszal kezdjek: a táplálékkiegészítők egy naturál hobbisportoló számára lényegében feleslegesek.


A táplálékkiegészítő-gyártók jelentősen eltúlozzák a valós fehérjeigényt, a helyzet valójában az, hogy nem fog visszafogni a fejlődésben, ha csak napi 50 gramm fehérjét eszel a testépítő dogma szerint kalkulált napi 90 helyett. 50 gramm fehérje van 230 gramm (nyersen mért) csirkemellben vagy 6 tojásban, és mivel még egy hozzád hasonlóan vékony lány számára sem ördöngösség megenni naponta két szelet húst vagy egy szelet húst és három tojást, könnyen belátható, hogy nincs szükséged fehérje kiegészítésre.

A fehérje után a kreatin a második leginkább általánosan hasznosnak elismert kiegészítő, de ennek a reális jelentősége annyi, hogy 2-3%-ot ad hozzá a teljesítményedhez, vagyis fontosabb, hogy jól aludtál-e, hidratált vagy-e, rá vagy-e pörögve az edzésre, mint az, hogy szedsz-e kreatint.

Amire még figyelj oda, az a C-vitamin bevitel, sportolóként a hiánybetegségek elkerüléséhez szükséges mennyiség sokszorosára, legalább 500-1000 milligrammra van szükséged. Ezt viszont a legegyszerűbb tablettaként bevinni, legfeljebb nem hasznosul és kipisiled.

2022. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindig röhögök magamban amikor a nokedli edzeni sem tud rendesen, de edzés után ott rázogatja a fehérje turmixát az öltözőben. Értem én hogy ez óriási biznisz a tápkieg forgalmazóknak, de szerintem nem kellene egy bizonyos szint alatt engedni hogy bárki ilyenek használjon. Ugyanis semmi értelmük nincs. Szóval neked is felesleges, esetleg valami multivitaminra beruházhatsz, egyébként az edzés, az étrend és a pihenés fog segíteni elérni a célod
2022. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!