Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a csuklóm guggolásnál?

Miért fáj a csuklóm guggolásnál?

Figyelt kérdés

elkezdtem relatív nagy súlyokkal dolgozni alapgyakorlatoknál, úgyhogy elkezdtem low barban guggolni. sokkal jobb ebben a fogásban csinálni a gyakorlatot, jobb a stabilitásom is, viszont a csuklóm valahogy nem bírja. túlságosan terheli a csuklóm a hátrafeszítés.

ez a probléma csak low barban jön elő és csak nagyobb súlyoknál, viszont pár sorozat után már annyira fáj, hogy sírni tudnék, amikor kiveszem a rudat. edzés után pár órával el is tűnik a fájdalom nyomtalanul, szóval tényleg csak gyakorlat közben problémás.

mi lehet ennek az oka? a bemelegítésre nagyon odafigyelek, nagyon fontos nekem, szóval az biztos nem. mobilitás hiánya? elég sokat szoktam mobilizálni is.

egy csuklószorító megoldaná? vagy valamilyen más cucc? erőemelőket sokszor látok csuklószorítóban vagy valami hasonlóban guggolni.



2022. máj. 25. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Így látatlanban arra tippelnék, hogy a váll kirotációt kéne fejleszteni és jobban behúzni a könyököt a rúd alá.
2022. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tehát szerinted a rossz technika okozza? ne csuklóból tartsam a súlyt a hátamon, hanem rotáljam jobban hátra a vállam?

amúgy csuklószorító vagy ahhoz hasonló felszerelésre van javaslat? kifejezetten erőemelő célzattal.

2022. máj. 25. 13:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Abszolút nem feltétlenül rossz technika okozza, sőt valószínűleg nem. Általában az emberek csuklója nem bírja a low bar okozta feszítést és mivel súlyt is tartasz vele, fáj.

Csuklószorító segít, de próbáld ki a karom fogást: csak a mutató és középső ujjaddal fogod felülről a rudat, alul a hüvelykujjal azaz 5 helyett 3 ujjal markolod meg. Sokkal kevésbé feszíti a csuklódat, és ugyanolyan stabil mint egy rendes fogás.

2022. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha gyenge a csuklód, akkor arra is edzhetnél. Oké, hogy létezik csuklószorító, de az csak "felületi kezelés".
2022. máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
csukló izületre edzek? izületre hogy edzek? mobilizálni és melegíteni szoktam a csuklót, az rendben van. de edzeni hogy edzek rá? az alkarom és a szorításom elég erős, szoktam erősíteni az alkar flexorokat is, de külön csukló izületre nem hiszem, hogy tudnék edzeni.
2022. máj. 25. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szó szerint az ízületre, de azzal, hogy a környékén lévő izmokat / szalagokat erősíted, azzal indirekt biztosan hozzájárulsz ahhoz, hogy nagyobb terhelést bírjanak az ízületeid.


Ha nem tudnának megerősödni, akkor valószínűleg senki sem lenne képes például street workoutozni (csak egy példa), mert kb. az első pár ujjas kézenállásnál eltörnének az ujjaikban lévő izületek. De mire valaki oda jut, hogy megcsinálja, addigra már adaptálódnak hozzá.


De mivel azt írtad, hogy edzel alkarra rendesen, ezért nem gondolom, hogy akkor ezzel lesz a baj, csak tippeltem.

2022. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ugyan ilyen problémám volt. Ha nem a rúd alatt tartod a csuklót (tehát nem fogod át hüvelyk újjal), hanem csak ráteszed a rúdra a kezed akkor nem helyezed nyomás alá a csuklót.
2022. máj. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

NEM tudod egyik hétről a másikra olyan szinten megedzeni a csuklóízületed hogy a kötőszövetek jobban bírják a feszültség és túlerőltetés okozta terhelést, ahhoz több évnyi specializált edzés kell és fájni akkor sem fog kevésbé mert ugyanúgy feszül. Tudom, mert szkander versenyzőként konkrétan ezt csináljuk.

Nincs azzal gond ha nem értesz egy adott témához de ennyire rossz tanácsot de adjunk már kérlek. Ha évek munkájával megedzi a kérdező az alkarját és a csuklón áthaladó ínakat még jobban fog fájni guggolásnál a csuklója mert erősebb vastagabb szorosabb szövetek fognak feszülni ugyanabban a pozícióban. Csak éppen nem fognak elszakadni ha túlerőlteti egy hirtelen mozdulattal.

2022. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a nagyon korrekt választ.

akkor szerintetek azt csináljam, hogy a hátammal vegyem ki a súlyt, aztán próóbáljam meg 3 ujjal stabilan tartani, ne fogjak rá a rúdra?

2022. máj. 25. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!