Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tricepsznyújtás fekve jó...

A tricepsznyújtás fekve jó gyakorlat?

Figyelt kérdés
Valaki írt nekem edzéstervet, és mániája ez a gyakorlat. Szerintem teljesen ugyanaz a mozdulat, mint amikor állok a csigás gép előtt, oldalt vannak a könyökeim, és lehúzom azt a kötészerű valamit magam mellé, csak ha az utóbbit csinálom, nem fáj a könyököm mint állat, meg hát biztonságosabb is. Gondolom, nem véletlenül skull crusher a gyakorlat neve.
2022. jún. 7. 13:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Meg van ilyen gép is, amikor a két kart oldalf magam mellett egyszerűen csak le kell tolnom. Teljesen jól megedzik ezek a karom, sőt ez az utóbbival még a vállaim is érzem de nem ez a lényeg. Jó gyakorlat ez a skull crusher? Tényleg más mint a lehúzós dolog?
2022. jún. 7. 13:07
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Anatómiailag semmi különbség nincs a skull crusher (koponyatörés) és a csigás letolás között, sőt valószínűleg a gépes kivitelezés között sem. Alapvetően nincs semmi baj a skull cruusherrel, de ha neked nem kényelmes, nem komfortos, a könyökproblémáid miatt nem optimális, akkor bőven nem ér annyit, hogy erőltesd. Ebben az esetben végezz másik tricepszet izoláló gyakorlatot helyette. Ezen nem fog múlni semmi. Ha az edzéstervednek része a rudas fekvenyomás (vagy akár kézisúlyzós nyomás), a fej fölé nyomás, a tolódzkodás, akkor pont nem azon fog múlni a tricepszed fejlődése, hogy te most skull crusherrel, vagy csigás letolással, vagy valami hiper-szuper géppel izolálgatod a karodat.
2022. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi. Van fekvenyomás is igen. Jól van, akkor szólok hogy ezt ne erőltessük, cseréljük ki a csigásra vagy gépre v valami. Teniszkönyököm van amúgy mindkét karomban. Érdekes hogy vannak gyakorlatok amiktől fáj de van amitől nem. Például húzóckodni csak semleges fogással tudok, mert a normál esetben annyira nyíllalnak az ízületek, hogy nem bírom megszorítani hogy felhúzzam magam. Egyébként nem akadályoz ez a mindennapokban, csak már teniszezni nem tudok de nem is probléma az. Most inkább a kondi az amit csinálok, szeretnék megvastagodni. Na mindegy, köszi a tippet :D
2022. jún. 7. 13:23
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is többször elkezdtem már csinálni a skull crusher-t, de néhány hónap után mindig leálltam vele, mert elkezdett tőle fájni a könyököm. Lehet, hogy rossz a technikám, nem tudom. A csigás verziótól vagy a kézisúlyzós verziótól még sosem volt bajom.

Amúgy jó gyakorlat lenne, mert érezhetően segíti a nyomógyakorlatokat, de nekem annyit nem ér, hogy a végén teniszkönyököm legyen.

2022. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem túl kellemes dolog. De már megszoktam. 15 éves korom óta probléma a könyököm (is, a derekam és vállaim mellett). Szóval érdemes elkerülni hogy az fájjon.
2022. jún. 7. 13:34
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
A teniszkönyök makacs probléma, munkám során fel sem tudom sorolni, hogy hány emberrel találkoztam, aki hónapokon keresztül szívott vele. Tricepsz gyakorlatoknál és saját testsúlyos gyakorlatoknál kifejezetten gyakran jelenik meg hátráltató tényezőként. Ilyenkor valójában nem az izületed fáj, csak úgy érzed. Ilyenkor a különböző izomrostok megrövidüléséből kifolyólag az inak és a csonthártya sérül, ez pedig permanens gyulladást idéz elő. A nyújtás és a masszázs együttes alkalmazása nagyon sokat képes segíteni.
2022. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tényleg? Tudsz mondani olyan nyújtó gyakorlatot amivel ezen lehet javítani? Tényleg makacs dolog amúgy. Köszönöm amúgy a válaszaidat.
2022. jún. 7. 13:42
 8/16 anonim ***** válasza:
Sokaknak fáj tőle a könyökük, valószínűleg okkal ezért nem tartom jó gyakorlatnak. Csigás letolás, szűk fekvenyomás inkább.
2022. jún. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Oksi. Köszi.
2022. jún. 7. 16:31
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, valóban nagyon jó gyakorlat. De a genetika közbeszólhat, van akinek nem áll kézre az a mozdulat és fáj tőle a könyöke. De csigás tricepszgyakorlatok ugyanúgy jók.
2022. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!