Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3 edzés mellett, mell-bic...

Heti 3 edzés mellett, mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll felosztásban, hány gyakorlatot érdemes végezni az adott izomcsoportokra?

Figyelt kérdés
1 éve edzek, eddig heti 3x teljes testet csináltam, váltani akarok osztottra. Elsősorban azok véleménye érdekel, akik edzettek/edzenek ilyen felosztással, nekik mi vált be, izmonként hány gyakorlatot végeznek?

2022. jún. 18. 06:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Heti 4 edzés.Alsó felső bontásban.

H,K,Cs,P

2 szer edzed meg mindenedet.

Összesen 14-18 sorozat megy hetente 1 izomcsoportra.

Nekem ez vált be.

2022. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudnának nekem annyit fizetni, hogy ilyen felosztásban edzek, de ha te ezt érzed magadra vonatkozóan jónak, akkor hajrá!

mell: rudas fekvenyomás, kézisúlyzós nyomás (lehetőleg ferde padon), tolódzkodás (akár fekvőtámasz)

bicepsz: karhajlítás (lehetőleg kézisúlyzóval, de teljesen mindegy)

hát: evezés, húzódzkodás (akár csigás lehúzás)

tricepsz: koponyatörés (vagy akármelyik más izolációs gyakorlat, ami neked kényelmes)

váll: oldalemelés, fej fölé nyomás, archoz húzás

láb: guggolás (és variáció), felhúzás (és variációi), kitörés, vádli

Nekem amúgy az ilyen heti 1 lábnapokkal az a bajom, hogy én egy nehézsúlyos, kemény guggolás után nem tudnék még kielégítően felhúzást is végezni, de én erőemelő vagyok. Aki nem edz nagy intenzitással, az lehet tud, fogalmam sincs.

Mi volt a baj a heti 3 teljes testtel? Szerinte az új felosztásban jobban fogsz fejlődni?

2022. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
a 2-es nagyon jókat ír. viszont nem csak az a lényeg hogy mennyi gyakorlatot csinálsz egy adott izomra. az a lényeg hogy mennyi munkasorozatot végzel, mekkora ismétlésszámmal, mekkora intenzitással. persze számít hogy jó gyakorlatokat csinálj, de nem a gyakorlatok száma a döntő hanem a munkasorozatoké.
2022. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kis izmokra 9-12 sorozat, nagyokra 12-15 hetente. Ez 3-5 gyakorlat izomcsoportonként. A gyakorlatokat a kettes leírta.
2022. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Enis igy edzek evek ota csak kulon van a lab. Nagy izomcsoportokra 3 gyakorlatot csinalok 4/5 sorozatban, kicsikre 2 gyakorlatot
2022. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!