Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Válaszolnának nekem az OKJ-s...

Válaszolnának nekem az OKJ-s személyi edzők?

Figyelt kérdés

Ti láttatok már olyat, hogy olyan ember vizsgázik le személyi edzőnek, akit egyáltalán nem érdekel a testépítés, és soha életében nem járt edzőteremben, és nem akart izmos vagy erős lenni? Én még nem! Ez csupán azért fontos, mert a mai "személyi edzők" 99%-a úgy néz ki kb. mintha életében nem fogott volna súlyzót, és az erőnléte is olyan mint egy életében nem sportoló embernek... Namármost ha valakinek ez feltűnik, azzal mentegetik magukat, hogy a tudás a lényeg, nem kell egy edzőnek izmosnak meg erőnek lenni. De bakker... Nem fociról beszélünk. A fociedzőnek valóben nem kell tudni úgy focizni, mint a focistáknak. De személyi edzőnek csak az megy, aki maga is edzeni jár, izmos erős esztétikus akar lenni.


Értjük? Az akar lenni, ezért edz /ha nem akarna ez lenni nyilván nem is edzeni/ de mégsem tud semmilyen eredményt felmutatni... Milyen edző az ilyen aki saját magát sem tudja lediétázni, vagy kigyúrni, de az okoskodás meg megy... Az ilyenek miért tartják magukat annyira okosnak? Aki semmilyen eredményt nem tud elérni hosszú évek edzései alatt sem, az semmit nem tud a testépítésről ha van papírja, ha nincs... Sokkal többre tartom azokat az embereket akiknek nincs edzői papírjuk, de olyan eredményeket tudnak elérni egyedül, hogy mindenkinek leesik az álla. Nekik valódi használható tudásuk van, amire lehet építeni. Egy edzői papír meg annyit ér, mint egy angol állásinterjún az angol érettségi. Senkit nem érdekel. Tudsz angolul beszélni, vagy nem? Csak ez számít.


Ezzel amit írtam nem megbántani akarom az "edzőket" csak kicsit felnyitni a szemüket, hogy ha semmilyen eredményt nem tudnak felmutatni a saját sportjukban akkor kicsit vegyenek vissza az okoskodásból és gondolják át, mennyit is ér az a papír amit megszereztek, valamint ne szóljanak be náluk sokkal izmosabb és sokkal erősebb sportolóknak... A testépítő sport az egyetlen a világon, ahol azok szólnak le náluk sokkal jobbakat, akik soha semmilyen eredményt nem tudtak elérni. Ezért is lett vicc az egész szakmából: "ceméjji eccő" :D



2022. júl. 18. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,az edzőképzőre járók és az ott oktatók javarésze elhízott,edzetlen,és konditerembe sose járt. Az oktatók inkább azok akik gőgösek,de súlyt a kezükbe még nem fogtak,mert szakoktatónak bárki elmehet magán cégnél. Láttam olyat is hogy a 60 éves dagadt mamika/papika oktatta az edzéselméletet és a gyakorlatot.


Kivétel: Az IWI és a TF. Ott tényleg minőségi oktatást kapsz,jelentős sportmúlttal rendelkező tanároktól.


Én nem rég vizsgáztam,és igen volt olyan a vizsgán aki semmi gyakorlatot nem tudott,csak az elméletet fújta. ( Az idejárók javarésze ilyen). De az új képzési rendszerben ezeket már megbuktatják,a képzőt meg számonkérik.


Én remélem hogy az oktatóknak is bevezetnek egy fizikai alkalmasságit,vagy legalább egyetemi végzettséghez ( Edző BA) kötik a feltételt.

2022. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sütőpor ***** válasza:

Én személy szerint egyetértek vele hogy egy edző esetében a tudás a lényeg. De az legyen tényleg a toppon. Persze az ideális az, ha egy edző maga is jó példát mutat.


(nem vagyok edző, és nekem sem volt sosem személyi edzőm).

2022. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem mindenk vendégnek ugyanaz a célja az edzőterembe járással. Igen, vannak akik izmosodni, erősödni akarnak, de van olyan is, aki fogyni akar, maratonra készül, vagy csak egy egész napnyi irodában ülés után el akar menni mozogni egy kicsit. A "fittség" nem egy one-size-fits-all dolog, a személyi edzőknek pedig ahhoz kell igazodni hogy a vendég mit akar, mire van szüksége. Tehát simán edzhet úgy egy powerliftert, hogy ő amúgy falat mászik és fizikumra egyáltalán nem powerlifternek néz ki, ha a szakmai tudása megvan hozza, az a lényeg.
2022. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem amit írtok, de én olyan személyi edzőkről beszélek, akik izomtömegnövelnek keményen, mert Schwarzeneggerek akarnak lenni, de mégsem látszik rajtuk semmi... Vagy diétáznak hónapok óta aztán 15% alá se tudják vinni a testzsírjukat... Ha olyan "tanultak" és annyira jó edzők, akkor miért nem tudnak eredményeket elérni? Persze az más, ha valaki nem akar elérni kimagasló eredményeket, de azért szerintem az lenne a minimum ha edzőként legalább egy átlag szintet hozni tudnának, de sajnos sokan még azt sem tudják...


Miért fizessek egy olyan edzőnek, akinél látszólag mindenki izmosabb és erősebb a teremben? Nyilván az edzők is azt a tudást adják tovább ami szerint ők edzenek. És ha rajtuk nem látszik semmi, akkor az a tudás annyit is ér.

2022. júl. 20. 08:56
 5/8 sütőpor ***** válasza:

Azért ha valaki 1. heti rendszerességgel 2. keményen edz (1-3 RIR), és mondjuk 3. helyes technikát használ, annak idővel muszáj, hogy eredménye legyen. Legalább valami,még ha dolgok nagyrészét rosszul is csinálja az ember.


Ha valaki rendszeresen edz, de nem látszik rajta semmi, akkor az nem edz elég keményen (vagy csak még nem telt el elég idő). Az erőfeszítést meg semmilyen tudás, sem a legjobb gyakorlatok, a legjobb táplálék kiegészítők, a legjobb edzésterv meg úgy alapból semmi sem helyettesíti.


Lehet, hogy egy-egy edzőnél "csak" éppen ez a baj. Már ha akar elérni valamit izom építés téren. TALÁN a tudás meg van, csak épp oda kellene tenni magát.


Egyébként én sem fizetnék személyi edzőért, mert:


1. Nem bízok meg csak úgy akárkiben

2. Nem telik rá

3. Jól haladok enélkül is


Ha mégis úgy döntenék, hogy akarok egy személyi edzőt, akkor megnézném, mit tud felmutatni. Nem azt, hogy ő hogy néz ki, és a papírja sem érdekelne igazán, hanem hogy a kliensei mit értek el a segítségével.

2022. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sütőpor ***** válasza:

Épp ma volt egy érdekes tapasztalatom.


Egy haverommal ketten szoktunk edzeni egy edzőteremben. Egy ideje már edzünk (én lassan 2 éve, ebből 1 év edzőterem; ő úgy 7 hónapja talán), van fejlődés is izomban is, erőben is. Hétről hétre próbáljuk emelni a súlyt, odafigyelünk a technikára, minden...


Ma a haverom egyedül ment edzeni (én covidban vagyok), és csinálta a szokásos gugolást. Odament hozzá egy személyi edző, aki szintén ott edzősködik, és elkezdte neki mondani, hogy:


- nem kellene annyira szét tennie a lábait egymástól (pedig ez individuális, kinek hogy jobb, a csípőtől függően)


- hogy ne használjon övet, mert övvel nem tud annyira mélyre menni (????!!!)


- hogy nem megy elég mélyre (ez igaz, de nála ez mobilitás kérdése, ha mélyebbre megy, akkor vagy a sarkai emelkednek fel a földről, vagy a háta kezd görbülni - butt wink angolul. És csak kicsivel van 90 fok felett)


- és hogy nem a súly a lényeg (persze, a technika először, logikus. De ha az ember alapvetően jó technikát használ, akkor miért ne? Nem emelehetsz ugyanannyit, mint amikor elkezdtél, egy kicsit mindig-mindig adsz hozzá súlyt, és a sok kicsi fejlődés lassacskán felhalmozódik.)


Szóval nonsense kommentek.

És hát ami őt és a klienseit illeti... meg sem izzadnak edzés közben, egy lábtolós széria közben simán beszélget a klienseivel... Hát ez minden, csak nem kemény edzés.


A kliensei nagyrésze nem is valami izmos, pedig már egy ideje edzenek. Nonsense gyakorlatokat mutat nekik, fixen megmondja, hogy ebből most 15 ismétlést csinálj (de előtte nem néz bele semmilyen feljegyzésbe, hogy előző héten milyen volt a teljesítmény, márpedig aligha tartja fejben az összes kliensének a múlt heti teljesítményét az összes gyakorlatnál, amit csináltak...), a kliensei sosem tudják, hogy mikor melyik gyakorlatot fogják csinálni (talán nincs fix edzésterv?), szóval olyan, mintha a progresszív terhelés ismeretlen lenne neki. A húzódzkodásairól pedig ne is beszéljünk.. Csak félig húzza fel magát.


De a legnagyobb bibi, hogy egyáltalán nem edz keményen a klienseivel. És akkor azt mondja, nem a súly a lényeg... Aztán perszehogy nem valami kigyurt sem ő, sem a kliensei.


Na szóval egy ilyen személy okoskodott ma haveromnak.. 😅


Tehát ja, vannak esetek... De van egy másik személyi edző is ott, ahova járok, ő profibb, és saját maga is jól néz ki.


Szóval érdemes megválasztani, milyen edzőt bérel fel az ember.

2022. júl. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nemrég olvastam Berek Gábor hát edzős videója alatt, amelyikben 100kg-os egykezes súlyzóval evez egy profilkép alapján 50kg-os személyi edző kommentjét:


"semmi értelme ekkora súllyal edzeni, ez nem szabályos, így nem nem lesz izmos házad soha"


Persze, nem lesz, csak Gabi a világ egyik legjobb testépítője a kategóriájában! Biztos azért nyert világbajnokságokat, mert nincs értelme az edzésének :D Hihetetlen az az okoskodás, egoizmus amit egyes "edzők" megengednek maguknak...

2022. júl. 21. 08:47
 8/8 sütőpor ***** válasza:

Na igen... Nem kritizálni akartam amúgy az edzőket, mert vannak nyilván jó edzők is. Csak ez is azt mutatja, hogy ha az ember már pénzt ad rá, akkor alaposan meg kell választania, hogy melyik edzőt fogadja fel, mert nagyon nem mindegy.


A tudás a lényeg, de szó mi szó, egyes edzőknél az is hiányzik.


Még egyszer mondom: nem akartam kritizálni a személyi edzőket! Elnézést minden edzőtől, ha úgy hangzott!


#2 #5 és #6 voltam

2022. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!