Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen rossz a genetikám, vagy...

Ilyen rossz a genetikám, vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Elkezdtem edzeni 1 éve, és a törzsem olyan mértékben fejlődik, ami szinte ijesztő. Hátedzés során több, mint duplájával edzek, mint amikor kezdtem. Mellre már alig edzek (itt írták már, hogy amit csinálok az lószar), de így is annyira kidolgozott és izmos, hogy a barátnőm rám szólt, hogy kicsit hanyagoljam, és hozzam fel hozzá a testem többi részét. A pluszsúlyos hasprés is akkora súllyal megy, mint a nálam kétszer akkora emberknek.


A végtagjaim viszont iszonyatosan le vannak maradva. Gyakorlatilag annyival bírok combozni és vádlizni, mint egy 50 kilós csaj. A bicepszedzést még mindig ugyanazzal a súllyal csinálom, és így is alig bírom, a karom is alig nőtt valamit. Lehetséges, hogy ennyire fura a genetikám, hogy a végtagjaim alig fejlődnek?


2022. aug. 7. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel megy a fekvenyomás, guggolás, felhúzás? Hány kiló vagy? Ezek nélkül az adatok nélkül nehéz erre válaszolni.
2022. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A genetikádhoz ennek semmi köze, te csinálsz valamit szarul. A tözsed jó, ha erős. Viszont 1 év edzés után nehogy már így működjön a dolog, hogy a melled annyira kidolgozott, hogy a csajod javaslatára offolod. Ez az "ez le van maradva, azt még fel kell hozni, amarr a testrészre még kell pakolni húst" mentalitás sok évnyi edzésmúlttal rendelkező kokszos versenyzők sajátja. Te ne így állj hozzá, mert most lehet, hogy nem hiszed el, de kicseszel magaddal. Minden izomcsoprtodat egyformán helyezd fókuszba. A melled meg persze, hogy látványos, hiszen egy nagy izomszövet, ami látványos "helyen" is van, ráadásul a pectoralisnak anatómiailag az a jellemzője, hogy ha az egyén edzi, akkor fejlődik, mint az állat. A mell és a comb a két leglátványosabban fejleszthető izomcsoport naturálon. Minden izmot egyforma preferenciával eddz, mert felborul az izomegyensúly, és csodálkozni fogsz, hogy miért jönnek elő reumatológiai/ortopédiai problémák.

Ha a karod 1 év edzés után sem nőtt semmit, combozni (gondolom guggolni) pedig annyival tudsz, mint egy 50 kilós csaj, akkor szintén ne a genetikára gyanakodj, hanem máshol van szar a palacsintában.

2022. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó most megint kiírta valaki, hogy nem fejlődik, és mi a semmi alapján találjuk ki, hogy miért. Hogy néz ki a bicepsz edzésed? Mi nálad a "combozás"?
2022. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Mond azt a barinődnek, hogy: Kussolsz r!b@n¢, majd azt én szabályzom, hogy hogyan nézek ki!😂😂
2022. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
igen, általában 1 év alatt szokott megnőni a mellkas akkorára, mint két bukósisak, hihető.
2022. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mutass már egy képet báttya, hadd lássuk azt a félisteni mellizmot 🤣
2022. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék azokra a "túlfejlett" mellizmokra. Amúgy a hasprésre is, főleg hogy a súlyokra vered - szinte borítékolom hogy köze nincs a hasizomhoz annak amit te annak nevezel
2022. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!