Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kettlebell tapasztalatok?...

Kettlebell tapasztalatok? Gyakorlatok? Mekkora súlyt használtok kezdésnek?

Figyelt kérdés

A segítségetekre lenne szükségem,

kettlebell edzéssel van valakinek tapasztalata? Vélemények?


Kezdő súlyként mi lenne ideális?

Vettem egy 4 kg-os kettlebellt edzésre, fárasztó az a 40 perc de nem halok meg a végére.

A cél a fogyás illetve formálódás lenne (-6 kg). :o


Köszi ha segítesz. 👋



2022. aug. 15. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

A kettlebellnek semmi köze a testépítéshez. A kettlebell egy remek eszköz annak, aki funkcionális edzést végez, de izomépítés vagy akár tényleges erőfejlesztés szempontjából nem értelmezhető. Te például fogalmam nincs, hogy milyen edzést végzel vele, ha időre méred. Mi az, hogy 40 perc? Futsz vele? Vagy milyen információt hordozó szerepe van az időnek?

A fogyás egyébként a kalóriadeficiten alapuló diétán fog múlni. Ha nem számolod a kalóriákat, nem vagy az étkezésed által kalóriadeficitben, akkor hiába kettlebellezel, nem fogsz fogyni. Formásodni pedig az izmosodástól fogsz. Természetesen a kettlebell is hozzájárul az izomfejlesztéshez, de bőven nem olyan mértékben, mint egy célzott súlyzós edzésterv. Ráadásul kettlebell esetében szintén fontos a progresszió, a súlyok emelkedése, azzal tehát nem vagy előrébb, hogy vettél magadnak otthonra egy 4 kilós színes gömböt. Pár hétig (talán hónapig) biztos el lehet vele otthon maszatolni, de hosszútávon akkor fogsz fejlődni, ha egyre nehezebb és nehezebb kettlebellt használsz. Na most mindig veszel magadnak újat? A kettlebell rohadt drága, nem éri meg, jobban megéri otthonra rudat, tárcsát, állványt, padot venni.

2022. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
En ajto kitamasztasra hasznalom
2022. aug. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
57%

@2: öreganyám is elcsaklizta e célra, meg nehezéknek az ablakban száradó törölközőkre :D

Kérdező, gondolom,lány vagy, de mekkora darab? 4 kg-osat vettem én is először, kihagyások után is ezzel kezdek újra, de én 40 kg vagyok és gyári hibás, szóval ha egészséges vagy, nem ártana lassan legalább egy 6 és 8 kg-osat beszerezned. Az Egyszerű és ördögiből is szerezz be egy példányt, azt javaslom. Kalóriákat meg nem kell számolgatnod, ha girjázol és közben nem tömöd magad szénhidráttal, olvadni fog a háj, és izmosodsz is. Remélem, Első téved, nem színes gömböt vettél, hanem egy szép kis vas-cicust. :)))

2022. aug. 17. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Pont jo arra a nyele miatt 😀 edzeni terembe jarok rendes sulyokkal
2022. aug. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 kg 🤣 Az első két hónapban még elég lesz de utána mit fogsz csinalni? Eladó és veszel egy 6 kilósat?
2022. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen de nem 6 han 8at
2022. aug. 18. 07:13
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
4 után 8? A dupláját lehet meg se fogod tudni moccantani, a súlyokat fokozatosan emeljük.
2022. aug. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!