Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért ilyen izmosak, ha a...

Miért ilyen izmosak, ha a progressziónak és a max közeli szetteknek látszólag nyoma sincs az edzésükben?

Figyelt kérdés

Van egy-két nő a teremben, akik vagy ilyen 20-50 ismétléseket csinálnak és/vagy nagyon kicsi súlyokkal dolgoznak, mégis elég izmosnak tűnnek.


Tudom, hogy a kis súly relatív, de például smith keretben csinálnak bolgár kitörést, ami az én programomban is benne van és én több, mint 30 kg-mal nagyobb súly rakok a rúdra. Szóval biztos, hogy bírnának többet is, de mégsem raknak rá annyit.


Illetve az edzsétervük sem konzisztens, mert sokszor látom őket és mindig más gyakorlatokat végeznek.


Nem azt mondom, hogy baromira ki vannak pattintva, de igenis észrevehetően látszik rajtuk, hogy edzenek.


2022. aug. 20. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Mert még fiatalok. 20 évesen én is izmos voltam a tingli-tangli edzéstől. Most ugyanehhez 26 évesen 180 kg-val kell lábtolóznom meg 50 kg-val guggolnom.
2022. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
alacsony testzsír esetleg
2022. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Relatív kinek mi az izmos. Lehet, hogy csak szimplán szálkásak. Nem feltétlen kell nagyobb izomtömeg ahhoz, hogy valakin látszon az, hogy jár edzeni.
2022. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, az egyik csajszi lehet, hogy csak simán vékony, csak jó a genetikája és ezért formás.
2022. aug. 20. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokat szamit a genetika. Nekem sincs fix edzestervem meg nem maxolgatok. Osztonosen edzek csak az izomcsoport adott. Megis nyertem mar versenyt
2022. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Miért ilyen izmosak, ha a progressziónak és a max közeli szetteknek látszólag nyoma sincs az edzésükben?"

Nem izmosak.

2022. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Azért te is komolyan edzhetsz, ha ennyire tudod, hogy mikor milyen gyakorlatokat végeznek, ráadásul több ember több alkalmas edzését pontosan ismered :D Azért a saját edzésedre is szoktál figyelni néha? Különben sosem leszel izmos :D
2022. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten lehet magas ismétlésekkel is izmot építeni egy darabig súly növelés nélkül. Régen volt itt egy srác, ő 30 ismétléseket csinált például. Azt hiszem, hogy felhúzásnál 50-60 kilóval 30 ismétléseket végzett és max. meg több mint a duplája volt. De nekem is volt egy ismerősöm, aki mindig csak 50 kilóval nyomott fekve, de azzal ilyen 20-30 ismétléseket szabályosan. Simán kinyomott 100 kilót többször. De van a neten egy fickó, Youtubeon Simple Man a neve a csatornának, évek óta nyom napi 100 fekvőt és 100 kilóba tízet nyomott elsőre.

Régebben olvastam egy kutatást, hogy nem csak a súly nagysága számít, hanem az is, hogy mennyi ideig edzed az izmot. A cikk szerint, ha legalább az egy ismétléses maxod 50-60% dolgozol magas ismétlésszámmal, akkor elméletileg azzal is lehet izmot növelni.

Más kérdés, hogy így egy edzés baromi hosszú lesz, ha sok gyakorlatot csinálsz.

2022. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!